Держпереворот у Судані: військові вбили перших демонстрантів, однак протести не припиняються

Держпереворот у Судані: військові вбили перших демонстрантів, однак протести не припиняються

Фото: Associated Press

Після військового перевороту на вулиці столиці Судану вийшли тисячі людей, зокрема жінки і діти.

У Судані в понеділок, 25 жовтня, під час протестів проти військового перевороту загинули щонайменше семеро демонстрантів, ще ,близько 140 отримали поранення.

Про це повідомляють ВВС і Reuters.

Один із постраждалих розповів журалістам, що отримав поранення ноги, коли перебував біля військового штабу. Інший мітингувальник вказав, що військові спершу стріляли світлошумовими гранатами, а потім бойовими патронами.

"Двоє людей загинули, я бачив їх на власні очі", - поділився учасник протестів Аль-Таєб Мохамед Ахмед. Тим часом у Мережі публікують знімки зі столичної лікарні, на яких видно людей у закривавленому одязі і з різними травмами.

Попри насильство, протести не слабшають. Демонстранти блокують дороги цеглою і палаючими покришками. До акції приєдналося чимало жінок і дітей, які кричать: "Ні військовому правлінню".

Аеропорт Хартума закрили, а міжнародні рейси призупинили. Мережа і більшість телефонних ліній не працюють. Відомо, що співробітники Центрального банку оголосили страйк, а лікарі по всій країні відмовляються працювати у військових госпіталях, за винятком екстрених випадків.

Зазначається, що впродовж дня військовослужбовці ходили по домівках жителів столиці, затримуючи організаторів мітингів. Лідер перевороту генерал Абдель Фаттах Бурхан звинуватив у військових діях політичну боротьбу.

Міжнародна спільнота засудила дії військовослужбовців. Так, США приєдналися до Великої Британії, ЄС, ООН і Африканського союзу, членом якого є Судан, і виступили з вимогою звільнити політичних лідерів, які зараз перебувають під домашнім арештом.

Серед затриманих прем'єр-міністр Абдалла Гамдок з дружиною, члени Кабінету міністрів, а також інші цивільні лідери.

Як повідомлялося, в понеділок, 25 жовтня, у Судані на світанку невідомі військові підрозділи заарештували кількох політичних діячів, зокрема прем'єр-міністра Абдаллу Гамдока. В країні оголосили надзвичайний стан.

Тим часом Міністерство закордонних справ України рекомендує нашим громадянам відмовитися від відвідин Судану, а тим, хто перебуває в країні, уникати місць масового скупчення людей і залишатися в безпечному місці.

Повʼязані теми:

Наступна публікація