Держслужбовці Греції оголосили страйк на два дні

Напередодні загального національного страйку у Греції проводиться дводенна акція, пов'язана з режимом жорсткої економії.

Працівники грецького державного сектора, на плечі яких лягає основний тягар бюджетних скорочень - таких як зарплати і пенсії, - почали 48-годинний страйк.

Ця акція проводиться напередодні загального національного страйку, запланованого на середу.

Бюджетні скорочення оголошені урядом у рамках режиму жорсткої економії, прийнятого Афінами в обмін на пакет допомоги розміром у 110 млрд євро, яку мають намір надати Греції Європейський союз та Міжнародний валютний фонд (МВФ).

Сенс цих заходів у тому, щоб протягом найближчих трьох років скоротити державні витрати країни на 30 млрд євро і опустити рівень бюджетного дефіциту до 2014 року нижче за позначку в 3% від ВВП. Сьогодні цей показник сягає 13,6%.

Профспілки, проте, переконані в тому, що усі скорочення позначаться в першу чергу на малозабезпечених жителях країни.

"Є інші речі, які можна було б зробити до того, як відбирати гроші у пенсіонера, який отримує 500 євро на місяць", - заявив в ефірі одного з грецьких телеканалів лідер профспілки службовців держсектора Спірос Папаспірос.

Напередодні, в понеділок, група грецьких вчителів, незадоволених політикою влади, прорвалася в афінську студію головного державного мовника країни. Того ж дня близько 150 військовослужбовців провели мовчазний парад, висловивши таким чином своє ставлення до скорочення їх премій. А у вівторок вранці незадоволені розгорнули транспаранти над стінами Акрополя.

Домовленість, відповідно до якої Євросоюз надасть в допомогу Греції 80 млрд євро, а МВФ - 30 млрд, покликана запобігти найгіршому сценарію, коли Греція оголосила б дефолт за свої гігантські борги.

Однак, щоб знайти законну силу, ця угода повинна бути ратифікована парламентами деяких із півтора десятка країн, на території яких прийнята до обігу єдина європейська валюта.

Греція, зі свого боку, в обмін на 110-мільярдну позику повинна здійснити жорсткі скорочення своїх витрат, які прем'єр-міністр країни Георгіос Папандреу назвав "великою жертвою".

Читайте також:

Греція отримає 110 мільярдів євро в обмін на "варварську" економію

Греція погодилася на умови Євросоюзу і МВФ заради кредиту

Євросоюз ухвалив рішення про виділення кредиту Греції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: