Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Держзакупівлями ракетної корпорації займається візажистка-донька гендиректора - РосЗМІ

За п'ять років укладено контрактів на 90 млн доларів.

Всі державні закупівлі російської корпорації "Тактичне ракетне озброєння" (КТРО) здійснює приватна компанія "ТРВ-Інжиніринг", яка через ланцюжок фірм на 20% належить "весільній візажистці" Ользі Зоріковій - дочці гендиректора КТРВ і "радника президента по ракетам" Бориса Обносова.

Про це йдеться у розслідуванні "Новой газеты".

Корпорація "Тактичне ракетне озброєння" була утворена у 2002 указом президента. Нині організація є однією з найбільших держкомпаній у російському військово-промисловому комплексі. Вона займається розробкою і виробництвом гіперзвукової зброї, систем морського озброєння і комплексів зброї класу "повітря-поверхня", "повітря-повітря". Корпорація через Федеральне агентство з управління державним майном Росії (Росмайно) на 100% належить державі.

Головою ради директорів КТРО до 2013 року був Сергій Приходько (наразі він працює першим заступником голови апарату російського уряду); останніми роками цю посаду займає Борис Гризлов.

Гендиректором корпорації від моменту її заснування є Борис Обносов, якого "Новая газета" називає "радником президента по ракетам". У 2012 році за його наказом організатором всіх державних закупівель корпорації стала компанія "Торговий дім Зірка-Стріла" (від 2017 року компанія змінила назву на "ТРО-Інжиніринг").

Крім організації держзакупівель для КТРО компанія також виступає її постачальником. За підрахунками "Новой газеты" за п'ять років вона уклала з держкорпорацією контрактів на 6 млрд рублів (90 млн доларів). Всього її прибуток від 2012 року перевищив 12 мільярдів рублів (181,5 млн доларів).

"Новая газета" наводить судове рішення, у якому зазначена агентська винагорода "ТРО-Інжиніринг" у розмірі 12% від загальної суми контракту з одним із заводів, що входять до складу КТРО. Відомий щонайменше один випадок, коли продукція, поставлена на оборонний завод через "ТРО-Інжиніринг", була згодом визнана контрафактною.

Дмитро Медведєв з Борисом Обносовим
РИА Новости

Зазначається, що "ТРО-Інжиніринг" на 20% належить доньці гендиректора КТРО Бориса Обносова 29-річній Ользі Зоріковій. Вона - візажист і організатор весіль. "Талановита людина талановита в усьому. Раніше Оля сама організовувала весілля, а нині відповідає за красоти на кращих модних показах столиці", - описувало Зорікову журнал Wedding Vibes в 2017 році.

Ольга Зорікова
Новая газета

Ще один співвласник "ТРО-Інжиніринг" - Володимир Масленський. Контрольована Масленським і Зоріковою компанія "Зірка-Стріла" отримує гроші від ракетної корпорації та займається будівництвом квартир у Таганрозі, частину з яких потім продає місту за програмою переселення з аварійного житла або допомоги дітям-сиротам.

У 2016 році ця ж компанія продала практично добудований зерновий елеватор за 63 мільйони рублів, хоча місцева влада оцінили його у 430 млн рублів. Співвласниками компанії-покупця були ймовірний чоловік Зорікової, а також ймовірний зять віце-прем'єра Сергія Приходько Іван Садчиків. (Приходько від 2003 по 2013 рік був головою ради директорів ракетної корпорації).

Жоден з героїв розслідування не відповів на запити "Нової газети".

Залиште свій коментар

Вибір редакції