Дешево і без росіян. Кризова Туреччина несподівано привабила українського туриста

Через теракти і путч країна втратила репутацію безпечної та стабільної.

Туристична галузь Туреччини переживає найбільшу кризу за останні 20 років. Європейських туристів поменшало на половину, а російських практично немає, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Теперішній стан – одна з переваг обрати турецький напрямок для відпочинку українцям. Адже ціни там вигідно покотилися вниз. Центральний пляж Анталії безкоштовний для всіх бажаючих. Навіть він сьогодні заповнений лише на третину. У готелях ситуація така ж. Деякі взагалі зачинилися до кращих часів, інші заманюють туристів зниженими цінами. Встояли ті, які орієнтувалися передусім на європейських відпочивальників і українців. "Знаєте, попри все, мені тут подобається. Зі мною нічого не сталося, що змусило б думати про небезпеку. Треба віддати належне туркам, навіть озброєні – вони вміють робити сервіс", - кажуть відпочивальники.

Знижені ціни на відпочинок у Туреччині не приваблюють іноземних туристів

Туреччині залишається лише мріяти про масове повернення іноземних пляжників. Нині туристична галузь країни переживає найбільшу кризу за останні 20 років. Європейських туристів поменшало на половину. Російських  - практично немає. І це одна з переваг турецького відпочинку для українців.

Попри загальний спад потоку туристів, Україна єдина звідкіля фіксують збільшення гостей. До кінця року прогнозують до одного мільйона відпочивальників. Самі українці пов'язують це з цінами. Вони впали на 20-30%. "Ціни впали, росіян майже немає", - так тепер виглядає формула чудового відпочинку для українського туриста. Надзвичайний стан у Туреччині його точно не відлякує. Та й помітити якісь загрозливі зміни у курортних містах після спроби перевороту неможливо. Чи не єдине місце в Анталії, яке нагадує про події у Стамбулі та Анкарі – це площа. Вона знаходиться подалі від очей туристів. Зазвичай вечорам на мітинги там збираються сотні турків. Головні вимоги – це мир і жодних переворотів.

Після спроби перевороту в Туреччині зараз пік патріотизму. Тут добре розуміють, що означатиме втрата туристів. Кажуть, це не просто заробіток, а національне реноме – гостинність. Після введення надзвичайного стану збільшили охорону саме місць відпочинку. Керівник служби безпеки одного з готелів запевняє, що тепер без ретельної перевірки на територію нікого не пропустять. "Ми встановили багато додаткових камер, перевіряємо кожну автівку, кількість охорони збільшили втричі. А ще тісно співпрацюємо з полісменами. У разі загрози – за кілька хвилин підкріплення буде у нас", - пояснює він.

Повертати туристів планують і за рахунок нових країн. Туреччину почали активно рекламувати в азійських державах. Взялися і за організацію різних заходів: у тій же Анталії відкрили парк Майбутнього. Залучили для роботи над експозицією понад 58 країн. Сприяти має і підтримка туристичних операторів – за кожен літак з відпочивальниками турецький уряд тепер доплачує по 6 тисяч доларів. Щодо цін – знижені пропозиції обіцяють тримати до кінця сезону.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: