Десята річниця бомбардувань НАТО закінчилася погромами в Белграді

Сербські радикали розгромили вітрину McDonald's та влаштували бійку з правоохоронцями. П’ятеро людей постраждали.

Мітинг у пам'ять жертв натівських бомбардувань, який відбувся 24 березня в Белграді, закінчився сутичками демонстрантів із поліцією.

24 людини затримано, повідомило МВС Сербії. Всього в заворушення взяли участь приблизно 150 осіб. Хулігани пошкодили декілька вітрин в центрі міста, зокрема, ресторану McDonald's, і шість поліцейських машин.

Також було скоєно напад на знімальну групу місцевого телебачення.

За попередньою інформацією, п’ятеро людейв зіткненнях легкі поранення отримали , в тому числі, троє поліцейських.

Заходи в Белграді проходили під посиленою охороною поліції, щоб не допустити повторення масових заворушень, які сталися 21 лютого 2008 року під час демонстрації протесту проти самопроголошення незалежності Косова. Тоді учасники демонстрації розгромили посольства країн, що підтримали Косово, іноземні магазини і ресторани.

Мітинг на згадку бомбардувань НАТО був організований в центрі Белграда на Площі Республіки декількома патріотичними організаціями за участю Сербської радикальної партії. На ньому були присутні близько тисячі людей.

За оцінками сербської влади, операція НАТО у 1999 році під назвою "Милосердний ангел" призвела до загибелі щонайменше 2,5 тисяч цивільних осіб і близько тисячі військовослужбовців югославської армії і поліції.

Читайте також:

У Сербії - 10 річниця початку бомбардувань НАТО

Зіткнення сербів з косовською поліцією: 55 постраждалих

Сербія хоче поділити Косово

Гаазький трибунал виправдав екс-президента Сербії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: