Десятки "іхтамнєтів" з українських в'язниць благають Путіна про обмін – Росія не дає жодної відповіді

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Разом з цим Україна вже 13 разів зверталась до Росії з пропозиціями обміну.

Володимиру Путіну пишуть росіяни, що перебувають у колоніях та СІЗО України, засуджені за участь у війні на Донбасі, і просять обміняти їх на утримуваних в РФ українців. Російська влада ігнорує їхні прохання та не визнає своїх же громадян.

Про це пише російська Новая газета, опублікувавши три листи.

Їхні автори пишуть, що за час перебування в тюрмах у них погіршилося здоров'я, а необхідна медична допомога їм не надавалася. Всі ці листи закінчуються приблизно однаково. "Виходячи з вищевикладеного, прошу Вас, Володимире Володимировичу, допомогти, посприяти у вирішенні питання щодо мого переведення до РФ або організувати і здійснити можливий обмін заручників і військовополонених громадян РФ на політичних в'язнів, полонених громадян України, які перебувають у в'язницях РФ. Вживіть, будь ласка, всі необхідні заходи з повернення нас, громадян РФ, які перебувають у в'язницях України, до себе на батьківщину", - передає видання.

Усього такі прохання президенту Росії подали двадцять один громадянин і одна громадянка Росії.

Зазначається, що листи були написані ще в серпні 2018-го – і їх відразу передали російській стороні дипломатичними каналами. Проте жодної відповіді на прохання Росія не дала, ніхто так і не зацікавився їхньою долею, до них не поїхали консули, їм не стали слати передачі і писати листи, ніхто навіть не зв'язався з їхніми родичами.

"Росія продовжувала грати в "іхтамнєтов" на всіх рівнях", - пише видання.

Журналісти наголошують, що держава, яка своєю пропагандою відправила цих людей на Донбас, вклала їм у руки зброю і змусила піти проти іншого народу має врешті-решт визнати їхнє існування, "тим більше зараз, коли вони благають про допомогу".

Як зазначає видання, не йдеться про рівень їхньої провини, лише про те, що Україна готова їх обміняти. "Так що важливіше для Росії – продовжувати мучити Сенцова, Балуха, садити Гриба, тобто карати, карати, карати – або визволити наших громадян?", - пише Новая Газета.

Журналісти нагадали, що загалом тринадцять разів Україна зверталася до РФ з пропозиціями обміняти громадян Росії на утримуваних Кремлем українців.

Новая Газета наводить повний перелік росіян, яких вимагають обміняти на українців: Олександр Валерійович Саттаров, Фарух Ісламович Камалов, Денис Володимирович Сидоров, Євген Вікторович Шаталов, В'ячеслав Миколайович Висоцький, Руслан Джупалавіч Гаджієв, Ігор Володимирович Кімаковскій, Олександр Анатолійович Валехідіс, Владислав Володимирович Гречин, Віктор Олександрович Агєєв, Олег Сергійович Даронін, Євген Ігорович Мефедов, Мурат Георгійович Джим, Василь Олександрович Кусакин, Павло Сергійович Черних, Сергій Геннадійович Єгоров, Олексій Михайлович Шибаєв, Анатолій Володимирович Бусигін, Ольга Валеріївна Коваліс, Валерій Олександрович Грата, Олексій Сергійович Седік.

Раніше у Кремлі пояснили, чому не збираються йти на обмін з Україною за формулою "всіх на всіх". Там стверджують, що кількість людей, яких пропонується обміняти, не збігається через "різну класифікацію" утримуваних осіб.

ВідеоПолонених українських моряків можуть обміняти на ув'язнених в Україні росіян

Про це пише російська преса із посиланнями на власні джерела в дипломатичних колах. Та статися це, за їхніми даними, може щонайменше через півроку, після оголошення українцям судового рішення. 

Полонених українських моряків можуть обміняти на ув'язнених в Україні росіян

Залиште свій коментар

Вибір редакції