Десятки мирних жителів убито за останні дні на Шрі-Ланці

ООН повідомляє, що десятки мирних жителів загинули або були поранені за останні дні в ході воєнних дій між урядовими військами і бунтівникам з руху "Тигри звільнення Таміл-Ілама". Деталі - на відео (без коментарів. АР).

За словами головного представника ООН в Шрі-Ланці Гордона Вайса снаряди розривалися в безпосередній близькості від мирних кварталів міста Муллайттіву - останнього оплоту "тигрів Таміла". Згідно заяві військового командування, на північному сході острова ще залишається зона в 300 квадратних кілометрів, де ведуться бойові дії проти бунтівників.

Тим часом, Вайс заявив, що під час бойових дій декілька снарядів потрапили на шосе А35, яке знаходиться в "зоні безпеки". За словами представника ООН, декілька снарядів впали в безпосередній близькості від місцевого офісу Організації Об'єднаних Націй.

Прихильники руху "Тигри звільнення Таміл-Ілама" звинувачують у веденні вогню по "зоні безпеки" урядові війська. Бунтівники стверджують, що в результаті обстрілу загинули не менше 100 людей. Зі свого боку, представник збройних сил Шрі-Ланки Удая Нанаяккара заявив, що армії не було потреби атакувати цей район. Він категорично відкинув всі звинувачення в адресу урядових військ.

Тим часом, координатор ООН в Шрі-Ланці Нейл Бюне в інтерв'ю західним ЗМІ підтвердив, що "протягом двох днів загинули дуже багато мирних жителів". У зоні конфлікту за різними даними опинилися близько 250 тисяч мирних жителів.

Після узяття Муллайттіву командувач урядовими силами генерал-лейтенант Сарат Фонсека заявив, що "війна завершена на 95%". Всього в бойових діях проти руху "Тигри звільнення Таміл-Ілама" бере участь 50 тисяч військовослужбовців Шрі-Ланки. Сухопутні частини підтримує флот, щоб не дати уцілілим бойовикам сховатися морем.

Читайте також:
Російські ЗМІ: Україна поставляла зброю бойовикам Шрі-Ланки
Армія Шрі-Ланки витісняє бойовиків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: