Десятки тисяч "червоних сорочок" зібралися на мітинг в Бангкоку

Майже сто тисяч тайських опозиціонерів вийшли на вулиці столиці вимагати відставки уряду і проведення нових виборів.

Мітинг в Бангкоку
AFP
Мітинг в Бангкоку
Близько 80 тисяч тайських опозиціонерів – прихильників колишнього прем'єр-міністра країни Таксіна Чінавата - зібралися в центрі столиці Таїланду для участі в масштабних антиурядових акціях.

Весь Бангкок забарвлений у червоний колір – демонстранти, які називають себе "червоні сорочки", одягнених в червоні футболки, які символізують колір прихильників опозиції.

Планується, що в акціях протесту візьмуть участь кілька сотень тисяч людей. Очікується приїзд маніфестантів з інших регіонів країни. Влада країни, зі свого боку, мобілізувала більше 40 тисяч поліцейських і військових для забезпечення порядку в Бангкоку.

Опозиціонери домагаються відставки чинного уряду і проведення нових демократичних виборів. Вони збираються протестувати доти, поки уряд не піде у відставку. Прем'єр-міністр Таїланду Абхісіт Ветчачива заявив, що уряд у відставку не піде. Перед парламентом і стратегічними будівлями виставлені наряди поліції.

Поки що демонстрація проходить шумно, але мирно; поліцейські не втручаються в хід подій.

"Червоні сорочки" по всій країні закликають уряд повернути владу народу і негайно розпустити парламент. Ми залишимося стояти і чекатимемо відповіді протягом 24 годин", - заявив один з лідерів опозиції, виступаючи перед присутніми.

Організатори демонстрації пообіцяли висловлювати протест мирним шляхом, але заявили, що якщо уряд не поступиться, то буде вжиті інші заходи.

Останні протести в квітні минулого року закінчилися безладами, в результаті яких двоє людей загинули і десятки отримали поранення.

На думку аналітиків, для "червоних сорочок" це може бути остання масова акція протесту, оскільки опозиція не має достатніх моральних і фінансових коштів для продовження боротьби.

Колишній прем'єр-міністр Таксін Чінавата був усунений від влади в результаті військового перевороту в 2006 році. У Таїланді його заочно засудили за звинуваченнями в корупції, наразі Чінавата мешкає за кордоном.

Читайте також:

Прем'єр Таїланду готовий розпустити парламент, щоб не допустити перевороту

Суд конфіскував у екс-прем'єра Таїланду половину статків

Військові придушили бунт у столиці Таїланду

Тайські демонстранти підпалили Міністерство освіти

ВідеоСто тисяч тайських опозиціонерів вийшли на вулиці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: