Діаманти сім'ї Романових вивезли до Британії під виглядом цукерок

Більшовики витратили коштовності російської царської родини на пропаганду лівого руху в країнах Західної Європи.

Коштовності, які належали російській царській родині Романових, після революції були таємно вивезені за кордоні і продані, а виручені за них гроші - витрачені на фінансування комуністичної газети у Великобританії.

Як свідчать розсекречені у вівторок архіви британської контррозвідки МІ-5, перли і діаманти, викрадені більшовиками у сім'ї Романових, були заховані в шоколадні цукерки і в 1920 році таємно переправлені до Британії.

Перевізником виступив керівник газети Daily Herald, письменник, журналіст і поет Френсіс Мейнелл. Від лідерів радянської держави він отримав коштовностей на суму близько 40 тисяч фунтів - як допомогу британському лівому руху.

Архіви британської розвідки описують Мейнелла як "ультра-соціаліста, який в юності здійснив невдалу спробу пустити під укіс військовий потяг, проте успіх прийшов до нього пізніше, коли Радянський Союз почав фінансувати комуністичні партії по всьому світу".

Передача коштовностей відбулася у Скандинавії. У особистій справі Мейнелла є його власні записи, зроблені незабаром після цієї поїздки.

"Один з ваших шпигунів поселився (у Стокгольмі) в сусідньому зі мною готельному номері. Кілька разів він досить незграбно завалювався до мене посеред ночі, бурмотів невиразні вибачення і ретирувався", - згадує журналіст.

"Я вийшов на вулицю і купив коробку шоколадних цукерок. Замість начинки більшості з них я втиснув по перлині або по діаманту і знову закрив сріблястою фольгою. Коробку я залишив на столі, щоб вона привернула увагу шпигуна, і вийшов з номера. Повернувшись, я виявив, що коробка була оглянута і витримала випробування. Я відправив її до Англії, і вона благополучно дійшла", - написав пізніше Мейнелл.

Пізніше в одному з газетних інтерв'ю Мейнелл стверджував, що через декілька років діаманти повернулися до Радянського Союзу і "знайшли гарне застосування".

Читайте також:

У пустелі Гобі знайшли заховані скарби буддистів

Російська розвідка: перед Другою світовою Польща планувала знищити СРСР

Російська Генпрокуратура реабілітувала членів родини Романових

Британська контррозвідка шукає нового агента через Інтернет

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: