"Діамантових королів" Європи спіймали на рекордній несплаті податків

Гучний скандал в Бельгії: найбільших торговців діамантами підозрюють в ухилянні від податків. Один з ключових фігурантів справи помер.

Бельгійські податківці розслідують інформацію про те, що "діамантові королі" переводили кошти на секретні рахунки в Швейцарії, в результаті чого скарбниця недорахувалася принаймні мільярда доларів.

За попередніми даними, гроші відмивалися через швейцарське відділення британського банку HSBC.

Під підозрою перебувають більше 170 мешканців Бельгії - торговців діамантами. Серед них троє керівників Діамантової біржі Антверпена, глава найбільшої біржі світу з торгівлі неполірованими діамантами Antwerpische Diamantkring, співробітники Антверпенського всесвітнього діамантового центру (AWDC) та Вищої діамантової ради.

Екс-президент останньої, Шарль Борнштейн, став ключовим фігурантом справи, але під час розслідування він помер.

Про приховування грошей податковій службі Бельгії стало відомо в липні 2010 року, коли вона отримала банківські дані на 800 бельгійських вкладників HSBC. Після цього спеціальна податкова інспекція розпочала перевірку 500 найбільших банківських внесків.

Через Антверпен проходить приблизно 80% всіх необроблених і близько 50% виготовлених діамантів, які видобуваються в світі. Тут працюють 1500 діамантових гуртових і роздрібних компаній, а також 250 підприємств з огранювання. Загальний обсяг продажів на Діамантовій біржі Антверпена оцінюється в 45 млрд доларів на рік.

Читайте також:

Діаманти вибились у світові лідери за темпами росту цін

Україна потрапила до двадцятки країн із найвищими податками

Західні ЗМІ: Російська мафія захопила Європу

Найбільший швейцарський банк оштрафували на дев'ять мільйонів євро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: