Діаспора у США закликає Палату представників визнати Голодомор геноцидом українського народу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Світовий конгрес українців подякував Сенату США за історичну резолюцію.

Нижній палаті американського Конгресу слідом за рішенням Сенату США варто визнати Голодомор актом геноциду українського народу.

Таку думку висловив президент Світового конгресу українців Євген Чолій, коментуючи ухвалення Сенатом США резолюції про визнання Голодомору в Україні 1932-1933 років геноцидом українського народу, - пише Укрінформ.

“Світовий конгрес українців щиро дякує Сенату США за цю історичну резолюцію, вітає з цим досягненням у визнанні Голодомору українську діаспору в Штатах на чолі з Українським Конгресовим комітетом Америки та настійно закликає Палату представників США зробити подібне визнання на пошану жертв Голодомору”, - сказав Чолій.

Як повідомлялося, минулого тижня Сенат американського Конгресу прийняв резолюцію, яка підтвердила висновки Урядової комісії США щодо Голоду в Україні (від 22 квітня 1988 р.) про "геноцид проти українців". Резолюція також засуджує систематичні порушення прав людини, у тому числі права на самовизначення та свободу слова, вчинені радянським урядом проти українського народу.

Фотогалерея Не було кори, собак і голубиних яєць: в Україні згадали страшні події Голодомору 1932-1933 років (8 фото)

У документі також висловлюються найглибші співчуття жертвам, тим, хто пережив Голодомор, та їхнім родинам, а також міститься заклик до розповсюдження інформації з метою підвищення обізнаності у світі про штучну природу цієї трагедії українського народу.

ВідеоСенат США визнав Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу

Геноцидом українського народу визнав Сенат США Голодомор 1932-33 років. Резолюцію від обох партій сенатори ухвалили одностайно. Документ закликає вшанувати пам'ять мільйонів українців, які померли від голоду з волі тоталітарного режиму Сталіна. Резолюція закликає до розповсюдження інформації про штучну природу цієї трагедії. 

Сенат США визнав Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу

Нагадаємо, у червні американський штат Огайо визнав Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом українського народу. Нині Голодомор визнано геноцидом у 12 американських штатах.

Залиште свій коментар

Вибір редакції