Діка Чейні звинуватили в організованій злочинній діяльності

Проти віце-президента США Діка Чейні і колишнього генерального прокурора Альберто Гонсалеса висунули звинувачення в "організованій злочинній діяльності".


Звинувачення висунуті федеральним великим жюрі на півдні Техасу, в окрузі Уілласі. Йдеться про порушення прав людини у приватних в'язницях, зокрема, про смерть ув'язненого в одній з в'язниць Уілласі і 2001 році. Над звинуваченням працював окружний прокурор Хуан Герра.

Дік Чейні
news.yahoo.com
Дік Чейні
За даними звинувачення, Чейні "спекулював на обмеженні свободи людей": у віце-президента були комерційні зв'язки з тюремним бізнесом, зокрема через інвестиційну компанію Vanguard Group. Що стосується Гонсалеса, то він нібито використовував свій пост, щоб "зупинити розслідування зловживань" у в'язницях.

Велике жюрі - це орган, який ухвалює рішення про доцільність звинувачень, проте суд може їх відхилити. Звинувачення проти Чейні і Гонсалеса суд поки що не розглядав. В офісі віце-президента коментувати ситуацію відмовилися і заявили, що офіційних повідомлень про висунуте звинувачення не отримували.

Республіканець Дік Чейні займає віце-президентський пост з 2001 року, а в січні поступиться ним демократові Джо Байдену. Чейні неодноразово дорікали в дуже тісних зв'язках з бізнесом. Альберто Гонсалес керував міністерством юстиції з 2005 по 2007 рік і пішов у відставку на тлі звинувачень в політизованій кадровій політиці.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: