Дим із Сибіру досягнув Північного полюса: глобальні наслідки лісових пожеж

Дим із Сибіру досягнув Північного полюса: глобальні наслідки лісових пожеж

Фото: Associated Press

Лісові пожежі в Якутії можуть прискорити розмороження вічної мерзлоти, яка містить парниковий газ — метан.

Дим від лісових пожеж, які не вщухають в Якутії, поширився на величезну територію і вперше досягнув аж до Північного полюса. Про це повідомляє німецьке видання Süddeutsche Zeitung, публікуючи супутниковий знімок NASA.

На фотографії з космосу видно, що значна частина Росії перебуває під товстим жовтуватим покривалом шириною 3 тисячі кілометрів і довжиною 4 тисячі кілометрів. Масштабних лісових пожеж під ним не видно - хмара занадто щільна. У попередні роки такий дим добирався з сибірської Якутії до Гренландії і Канади, але ніколи він не йшов так далеко на північ, ніколи не поширювався до полюса.

Фото: NASA

Цього року, за даними кліматичної служби ЄС Copernicus, через лісові пожежі в атмосферу було викинуто рекордну кількість вуглекислого газу - понад 500 мегатонн.

Як зазначає видання, через лісові пожежі клімат у регіоні стає жарким і посушливим. Це може прискорити розморожування вічної мерзлоти і запустити ланцюгову реакцію. Коли мерзлота розморожується, то також вивільняє велику кількість парникового газу - метану. Дослідники попереджають, що це може ще більше прискорити зміну клімату

На цей час у Якутії охоплено вогнем понад 6 млн гектарів — це територія, яка дорівнює площі такої країни, як Латвія.

Нагадаємо, раніше під час боротьби з вогнем у Якутії живцем згорів тракторист, якого мобілізували для допомоги в гасінні пожеж, що не вщухають у цьому регіоні Росії.

Повʼязані теми:

Наступна публікація