Дим від лісових пожеж зробить повний оберт навколо Землі і знову накриє Австралію

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вчені NASA попереджають про нову небезпеку для материка.

Дим від лісових пожеж, які вже кілька місяців вирують в Австралії, зробить повний оборот навколо Землі і знову накриє цей материк. З таким попередженням виступили науковці NASA, передає в середу, 14 січня CNN.

Фахівці американського аерокосмічного агентства проаналізували дані з супутників, отримані з середини грудня 2019 року. З'ясувалося, що дим від лісових пожеж в Австралії "подолав" половину шляху назад до материка. Водночас наслідки розгулу стихії на собі відчули й інші країни та території.

Більше за інших постраждала Нова Зеландія, яка розташована поряд з Австралією. Дим від лісових пожеж "приніс" в цю країну не тільки ефектні червоні вечірні зорі, але і вкрив попелом снігові вершини.

Вчені NASA пояснюють, що подібний смог піднімається на висоту до 10 кілометрів і з рухом повітряних мас він може долати тисячі кілометрів.

Підвищення вмісту небезпечних частинок, що виникає при пожежах, було зафіксовано в повітрі над Південною Америкою. Смог зараз рухається назад до Австралії.

Як очікується, дим від пожеж повернеться на материк до початку лютого.

Нагадаємо, що лісові пожежі почалися в Австралії в жовтні 2019 року і відтоді в країні вигоріло вже близько 15 мільйонів гектарів, тисячі будинків були знищені. Жертвами стихії стали 27 осіб. Повідомляється також про майже мільярд загиблих тварин.

Що відомо про трагедію і як люди намагаються врятувати тварин від полум'я – читайте в матеріалі ТСН.ua.

Відео Мільярд тварин могли загинути під час пожеж в Австралії - вчені

І сюди не входять плазуни, кажани та комахи. У всій Австралії центри для тварин забирають до себе сотні обгорілих коал. Ті, що вижили, шукають у знищених лісах їжу та воду. Зоозахисники просять місцевих жителів надавати коалам допомогу й одразу нести їх у ветеринарні центри.   

Мільярд тварин могли загинути під час пожеж в Австралії - вчені

Залиште свій коментар

Вибір редакції