Дипломат із КНДР попросив політичного притулку у Південній Кореї

40-річного дипломата корейські ЗМІ називають лікарем на прізвище Кім.

Співробітник дипломатичної місії КНДР в Ефіопії втік до Південної Кореї і попросив в офіційного Сеула політичного притулку.

40-річний дипломат, якого корейські ЗМІ називають лікарем на прізвище Кім, звернувся до південнокорейської влади ще в жовтні 2009 року, але відомо про це стало тільки зараз.

Кім провів у посольстві Південної Кореї в ефіопському місті Аддіс-Абеба близько трьох тижнів, після чого його скерували до Сеула. Де дипломат перебуває зараз, не повідомляється.

Увесь час перебування Кіма в південнокорейському посольстві під'їзд до нього блокували автомобілі дипломатів Північної Кореї, а посол КНДР змушений був звернутися до свого колеги із сусідньої країни з протестом.

У міністерстві закордонних справ Південної Кореї повідомлення про північнокорейського дипломата-втікача коментувати відмовилися. Також невідомо, чи залишила Ефіопію дружина співробітника посольства КНДР.

За останні 50 років до Південної Кореї втекли близько 17 тисяч жителів Півночі, однак дипломатів та інших офіційних осіб КНДР серед них було вкрай небагато.

Один з найвідоміших випадків - втеча колишнього секретаря правлячої Трудової партії Північної Кореї Хван Чан Епа, який перебрався до Сеула в 1997 році. Нещодавно в інтерв'ю південнокорейським ЗМІ він розповів про мережу підземних тунелів, створених для евакуації перших осіб КНДР до Китаю.

Читайте також:

КНДР готова оголосити Південній Кореї "священну війну"

Південна Корея збирає військові кораблі у спірних з КНДР водах

Родичі з двох частин Кореї зустрілися після 50 років розлуки

КНДР та Південна Корея відкрили кордон

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: