Дипломати острівної республіки Вануату спростували визнання Абхазії

Республіка Вануату спростувала заяву, що острівна держава визнала Абхазію і встановила з нею дипломатичні відносини.

Представники Вануату спростували інформацію про те, що ця острівна республіка визнала Абхазію. Відповідну заяву зробив у п'ятницю, 3 червня, постійний представник Вануату в ООН Дональд Калпокас.

За його словами, ніяких подібних кроків його країна не робила. Більш того, він стверджує, що питання про визнання Абхазії навіть не стоїть на порядку денному.

"Я зв'язався з нашим урядом, конкретно, з керівником зовнішньополітичного відомства, який є другим за посадою особою в державі, і запитав про Абхазію, і він сказав, що Вануату ніякого рішення щодо провінції Грузії не приймало", - зазначив Калпокас.

"Я зв'язався з ним і вдруге, і він заявив мені те ж саме - що країна не визнавала незалежність Абхазії. Ми визнаємо суверенітет і територіальну цілісність Грузії, маємо добрі стосунки з Грузією і думаємо, що скоро встановимо дипломатичні відносини з цією країною", - заявив вануатський дипломат.

Нагадаємо, 31 травня голова абхазького МЗС Максим Гвінджія заявив, що Республіка Вануату визнала Абхазію і встановила з нею дипломатичні відносини.

"Ми б хотіли відзначити сміливість, яку уряд Вануату продемонстрував, встановивши дипломатичні відносини з Абхазією", - сказав тоді Гвінджия.

Вануату - острівна держава в Тихому океані (до неї входять 80 островів), яка здобула незалежність в 1980 році. Раніше архіпелагом, відомим під назвою Нові Гебріди, спільно управляли Великобританія і Франція. Чисельність населення республіки Вануату - близько 200 тисяч людей. Основними галузями економіки є сільське господарство, перш за все експорт кокосових горіхів, і туризм.

Варто зазначити, що наразі незалежність Абхазії і Південної Осетії визнали лише Росія, Нікарагуа, Венесуела і Науру.

Україна визнавати незалежність Абхазії і Південної Осетії раніше відмовилася. Президент Віктор Янукович наголосив, що ніколи не визнавав дій, які порушують цілісність державних кордонів.

Читайте також:

"Кокосова республіка" Вануату визнала незалежність Абхазії

Європарламент визнав Абхазію і Південну Осетію окупованими територіями

Грузія звинуватила Путіна у порушенні свого державного кордону

Грузія і Японія об'єдналися проти "російських окупантів"

Помер президент Абхазії Сергій Багапш

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: