Дипломати США поїхали до Туреччини

Двоє представників США прибули до Туреччини для зняття напруженості між країнами.

Туреччина
Відразу після ухвалення комітетом "вірменської резолюції" Туреччина оголосила про відкликання "для консультацій" свого посла у Вашингтоні. Того ж дня главком ВМС Туреччини адмірал флоту Відміток Атач скасував свій візит до США
Двоє високопоставлених представників адміністрації США – заступник держсекретаря Ден Фрід і заступник міністра оборони Ерік Едельман - прибули в суботу з незапланованими раніше візитами до Анкари, щоб зняти напруженість, що виникла останніми днями в турецько-американських відносинах, передає турецька телекомпанія NTV.

Вона викликана тим, що минулої середи комітет у міжнародних справах палати представників конгресу США прийняв резолюцію з визнанням факту геноциду вірмен в Османській імперії, а також наміром Туреччини провести трансграничну армійську операцію в Північному Іраку проти курдських бойовиків.

Відразу після ухвалення комітетом "вірменської резолюції" Туреччина оголосила про відкликання "для консультацій" свого посла у Вашингтоні. Того ж дня главком ВМС Туреччини адмірал флоту Відміток Атач скасував свій візит до США.

Президент США Джордж Буш висловив думку, що ухвалення резолюції може погіршити американо-турецькі відносини. Аналогічну точку зору висловив і президент Туреччини Абдуллах Гюль.

Прем'єр Туреччини Тайіп Ердоган зі свого боку заявив, що ухвалене американськими парламентаріями рішення йде врозріз з інтересами США.

"Прийняте комітетом у закордонних справах палати представників конгресу США рішення, перш за все, суперечить інтересам США," - сказав глава турецького уряду журналістам.

Як повідомив у суботу телеканал NTV, держміністр Туреччини Кюршад Тюзмен на знак протесту проти ухвалення резолюції скасував свій візит до США. Крім того, за даними телекомпанії, за рішенням Анкари скасовано намічене на кінець жовтня засідання у США турецько-американської ділової ради.

За повідомленнями місцевих ЗМІ, в керівництві Туреччини обговорюються можливі санкції стосовно США. Вони, зокрема, передбачають закриття повітряного простору країни для американських військових літаків, зведення до мінімуму двосторонніх зв'язків у військовій сфері та відмову в продовженні мандата на використовування американцями авіабази Інджирлик на турецькій території.

Прапор США
Veer
Президент США Джордж Буш висловив думку, що ухвалення резолюції може погіршити американо-турецькі відносини
Ситуацію, що склалася в двосторонніх відносинах, наступного тижня обговорить парламент Туреччини. За підсумками її розгляду, як очікується, буде прийнята спеціальна заява на адресу США.

Турецькі ЗМІ повідомляють про проведення силами безпеки великомасштабної операції проти курдських бойовиків на кордоні з Іраком. У ній, за різними даними, задіяно близько 50-60 тисяч військовослужбовців.

Операція, в якій застосовуються авіація, артилерія, бронетехніка та підрозділи спецназу, була почата у зв'язку з різким загостренням ситуації на південному сході Туреччини, де активізували терористичну діяльність бойовики сепаратистської Робочої партії Курдистану (РПК).

Тільки за два тижні в регіоні загинуло 30 турецьких військовослужбовців, повідомив напередодні журналістам прем'єр Ердоган. Він також сказав, що чисельність сепаратистів у суміжному Північному Іраку, де розташовані бази РПК, в даний час складає близько 3,5 тисяч чоловік.

На початку наступного тижня, можливо, в понеділок, уряд Туреччини направить запит до парламенту для отримання річного дозволу на проведення військових операцій у Північному Іраку.

За інформацією турецької преси, генштаб розробив чотири варіанти операції в Північному Іраку. Вони передані на розгляд уряду.

РПК тим часом у п'ятницю розповсюдила заяву, в якій погрожує новими акціями насильства в Туреччині, зокрема проти правлячої Партії справедливості і розвитку (ПСР), яку очолює Ердоган, і опозиції.

Виступаючи в суботу у Стамбулі, турецький прем'єр закликав парламентаріїв до "мобілізації" у питанні протистояння РПК.

"Ми зобов'язані боротися (з РПК – Прим.Ред.) по всіх напрямах. Ми не допустимо посягань на унітарні основи нашої держави. Наша найсильніша зброя - єдність і солідарність," - цитує Ердогана телекомпанія CNN-Turk.

РПК з 1984 року веде збройну боротьбу на турецькому південному сході за незалежність курдів. Цей конфлікт забрав близько 40 тисяч життів. Туреччина відмовляється вести діалог з РПК і має намір покінчити з нею силою.

У Євросоюзі, куди Анкара прагне вступити як повноправний член, постійно закликають її вирішити курдське питання мирними засобами.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: