Директор ЦРУ зізнався, що вісім років обдурював Конгрес

Конгресмени викрили директора ЦРУ Леона Панетту у приховуванні важливої інформації від Конгресу

Центральне розвідувальне управління США в період з 2001 року неодноразово вводило Конгрес в оману і приховувало від нього важливу інформацію.

Як випливає з відкритого листа групи конгресменів-демократів, відповідне зізнання зробив директор ЦРУ Леон Панетта. У зв'язку з цим демократи просять Панетту скорегувати одну з його минулих заяв.

"Як ви нещодавно засвідчили, вами встановлено, що вищі керівники ЦРУ приховували значну частину своїх дій від всіх членів Конгресу і вводили їх в оману декілька років - з 2001 року аж до поточного тижня", - говориться в листі семи членів Палати представників, яке було опубліковано 8 липня. Яка саме інформація ховалася і спотворювалася, автори листа не уточнили.

15 травня спікер Палати представників Ненсі Пілозі звинуватила ЦРУ в захованні від Конгресу інформації про жорсткі методи допитів, що застосовувалися до підозрюваних в тероризмі. У відповідь Панетта заявив, що обдурювання законодавців його відомство не практикує.

Тепер демократи просять директора ЦРУ скоректувати цю заяву "в світлі нового визнання". Представник Панетти вже заявив, що глава ЦРУ від своїх слів не відмовляється.

Лист членів Палати представників на чолі з Анною Ішу, демократом з Каліфорнії, було оприлюднено напередодні голосування Палати по законопроекту про витрати на потреби розвідки. Зокрема, законопроект передбачає значне - з восьми до сорока людей - збільшення числа конгресменів і сенаторів, що мають доступ до секретних розвідувальних доповідей.

Білий дім вже попередив, що в разі схвалення такої міри радники рекомендуватимуть Бараку Обамі використовувати право вето.

Читайте також:

Президент Зімбабве назвав американського дипломата ідіотом

Резидент ЦРУ, звинувачений у зґвалтуванні, здався ФБР

Помер колишній голова Пентагону

Американські військові травили собаками афганських ув'язнених

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: