Дітей "російських шпигунів" відправили до батьків

Дітей затриманих в США "російських шпигунів" відправили до Росії. Більшість з них народилися в США.

Діти затриманих в США "російських шпигунів" були відправлені до Росії, де возз'єднаються зі своїми батьками.

Як заявив генеральний прокурор США Ерік Холдер, дітей відправили в Росію відповідно до побажань їхніх батьків. Тим з дітей, кого представники влади визнали достатньо дорослими для ухвалення самостійного рішення, запропонували вибір, виїхати або залишитися.

Як додає Associated Press, в якості "дітей шпигунів" у справі фігурувало сім осіб у віці від 1 до 38 років. Більшість з них народилися в США.

Їхні батьки були раніше депортовані і 9 липня прибули до аеропорту Відня, де стався найбільший з часів "холодної війни" обмін шпигунами. Десятьох спійманих у США "шпигунів" обміняли на чотирьох громадян Росії, раніше засуджених за шпигунство.

Як незабаром стало відомо, список осіб для обміну був запропонований російській стороні Вашингтоном. Обов'язковою умовою угоди була присутність у списку вченого Ігоря Сутягіна. Також в обмін на "російських шпигунів" були помилувані і вислані в США колишні офіцери російських спецслужб Сергій Скрипаль і Олександр Запорізький, а також ветеран російської розвідки і колишній заступник начальника служби безпеки телекомпанії "НТВ-Плюс" Геннадій Василенко.

Десять так званих "російських шпигунів" - Анна Чепман, Михайло Семенко, Майкл Зоттолі (Михайло Куцик), Патрісія Міллз (Наталія Переверзєва), Вікі Пелаес, Хуан Ласаро (Михайло Васенко), Річард і Синтія Мерфі (Володимир та Лідія Гурієва), Дональд Хітфілд (Андрій Безруков) і Трейсі Фоулі (Олена Вавілова) - були арештовані в США в кінці червня 2010 року.

ФБР вистежували їх понад десять років. За версією американської влади, всі вони виконували різні завдання для російської розвідки, зокрема, збирали інформацію про розробки в галузі озброєння, а також встановлювали контакти з впливовими особами. За словами генерального прокурора Холдера, Росія платила їм "сотні тисяч доларів".

Читайте також:

Великобританія має намір позбавити "російську шпигунку" свого підданства

Фігуранти шпигунського скандалу прибули до Москви

У Відні обміняли "російських шпигунів" на "російських зрадників"

"Російських шпигунів " депортували зі США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: