Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Дітей зі шкіл віддають лише за паспортами, але всі спокійні – українка про реакцію бельгійців на теракти

Бельгійцям рекомендували не виходити на роботу до п'ятниці.

Після терористичних вибухів в аеропорту та метрополітені Брюсселя в Бельгії оголосили найвищу ступінь терористичної небезпеки. Місцевим жителям радять сидіти вдома, на роботу рекомендують не виходити до п'ятниці, а дітей із дитсадків та шкіл батькам віддають лише "на руки" з пред'явленням паспорта. У ці дні в посиленому режимі працюватимуть поліцейські, надзвичайники, медики.

Про це ТСН.ua розповіла українка Ірина Кюмпс, яка вже кілька років живе в Мехелені за 35 кілометрів від Брюсселя. Коли сталися сьогоднішні вибухи, жінка могла перебувати в тому місці. Її життя врятувало те, що в неї сьогодні вихідний і не довелося виходити на роботу. Вона працює в столиці Бельгії.

"Реакція бельгійців на теракти відрізняється від реакції українців. Усі спокійні, зібрані, немає паніки в соцмережах. Школи закриті, дітей віддають тільки "на руки" батькам. Моєму синові Олегу 21 рік – то мені його "видали" зі школи за пред'явленням паспорта. У газеті стаття вийшла про те, як розмовляти з дітьми про атаки, щоб уникнути/зменшити психологічні травми. Залізничні вокзали в Антверпені, Мехелені закриті, також не працює увесь громадський транспорт у самому Брюсселі. Запропоновано до п'ятниці скоротити переміщення і можна не виходити на роботу", – зазначає Ірина.

Українка говорить, що посиленого чергування поліції на вулицях свого містечка не бачить.

"У нас поліція не ходить по оселях. Та й немає її в країні стільки. Більшість правоохоронців зараз у Брюсселі", – каже Ірина Кюмпс.

Жінка зазначає, що під час антитерористичних операцій бельгійців просять дотримуватися інформаційної тиші.

"Є перебої з Інтернетом. Напевно, вимкнуть на якийсь час. Відключали на певний час міський телефон, нині вже працює. По телевізору дуже широко висвітлюють те, що сталося. Основні рекомендації – спокій. У новинах передали, що судячи з ран потерпілих, у вибухівці були додані цвяхи для множинного ефекту. Район аеропорту в Брюсселі оточений. Показують, що людей із літаків евакуювали автобусами. Ті літаки, що повинні були сідати, – перенаправили в інші аеропорти. Станція метро оточена, як і урядовий квартал. Люди сидять у будинках (щоб уникнути давки і паніки на вулицях), бічними вулицями поступово евакуюють автобусами. У школах у всій Бельгії призупинені уроки, але дітей не випускають, а лише особисто видають батькам. Рекомендують не користуватися мобільними, тільки sms або соцмережі", – розповідає Ірина.

Жителі Брюсселя в соцмережах пропонують переночувати тим, хто не має змоги виїхати зі столиці Бельгії.

"З'явилася інформація, що якщо хтось сьогодні не зможе вибратися додому з Брюсселя, то за хештегом #OpenHouse і #PorteOuverte можна знайти місце ночівлі. Брюссель готовий прийняти у свої домівки. Також безкоштовно таксі возить від аеропорту. Для пасажирів, що "застрягли" біля залізничної станції "Брюссель-Південний", бачу повідомлення в соцмережах від молодіжної служби про те, що у них в приміщенні є кава і опалення", – зазначає Ірина Кюмпс.

Брюссель станом на 16.00

Залиште свій коментар

Вибір редакції