Перейти до змісту
Діти журналіста Хашоггі отримали від саудівської влади компенсацію на понад 70 млн доларів – CNN

В обмін на гроші вони мають не критикувати королівську родину.

Діти журналіста Джамаля Хашоггі отримали майно, одноразові платежі та щомісячні виплати на мільйони доларів в якості компенсації за вбивство їхнього батька.

Про це повідомляє американський телеканал CNN із посиланням на обізнане джерело.

За інформацією співрозмовника журналістів, усі четверо дітей отримали будинки вартістю до 15 млн саудівських ріалів (близько 4 млн доларів). Старший син Хашоггі Салах, який від імені родини комунікує з урядом, отримав великий будинок у Джидді, де він працює банкіром. Його брат Абдулла та дві сестри отримали будинки в іншому місці.

Окрім того, усі четверо дітей Хашоггі отримали одноразову виплату в розмірі 1 мільйона ріалів (267 тисяч доларів), а після вироку суду вбивцям журналіста кожен отримуватиме щомісячні виплати у розмірі від 10 000 до 15 000 доларів, стверджує джерело.

Загалом сума виплат дітям Хашоггі може становити понад 70 млн доларів. Уряд Саудівської Аравії очікує, що в обмін на гроші діти журналіста не будуть публічно критикувати королівську сім'ю через вбивство їхнього батька.

Будинки, одноразові та щомісячні виплати були схвалені саудівським королем Салманом, сказало джерело.

The Washington Post, де Хашоггі працював журналістом перед смертю, також повідомив про виплати його дітям від саудівської влади.

Нагадаємо, 59-річного Джамаля Хашоггі вбили 2 жовтня 2018 року у генконсульстві Саудівської Аравії в Стамбулі, коли той пішов туди, щоб забрати необхідні для майбутнього весілля документи. Його наречену у відомство не впустили і через п'ять годин очікування їй повідомили, що Хашоггі вже пішов з консульства. У журналіста були давні зв'язки з королівською родиною Саудівської Аравії, але він критично писав про нинішній уряд і наслідного принца Мухаммеда бін Салмане.

У Туреччині підозрюють, що чоловіка допитували, катували, а після цього вбили і розчленували. Для цього в Стамбул в той день прилетіло 15 співробітників саудівських спецслужб. Слідство має відповідні звукозапису. Згодом турецькі власті повідомили, що за кілька днів після вбивства Хашоггі Саудівська Аравія направила в Туреччину групу з 11 фахівців, серед яких були хімік і токсиколог, які повинні були "замести сліди" злочину.

Після декількох тижнів заперечень і під потужним тиском країн Заходу, влада Саудівської Аравії все ж визнала, що журналіст загинув в їх консульстві. Прокурор королівства заявив, що було встановлено та затримано 18 підозрюваних у вбивстві Хашоггі, для п'ятьох з них правоохоронці будуть вимагати смертної кари.

Відео Саудівська влада обіцяє відтяти голови п’ятьом посадовцям, які розправилися з Джамалем Хашоггі

Прокуратура королівства заявила - загалом у справі заарештована 21 особа, 11 – висунуті обвинувачення. Сьогодні Ер-Ріяд озвучив іще й нову версію про те, що сталося з опозиційним автором. Мовляв, у дипустанові дисиденту ввели смертельну ін’єкцію, після чого тіло розчленували і вивезли. Де останки журналіста, королівство нібито не знає. 

Саудівська влада обіцяє відтяти голови п’ятьом посадовцям, які розправилися з Джамалем Хашоггі

 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин