Дитяча смертність впала на 60%

Щоб до 2015 року дітям на планеті жилося краще, потрібно швидше вживати відповідних заходів, - ідеться в доповіді Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ.

У новій доповіді агентства ідеться, що в області освіти й охорони здоров'я досягнутий певний прогрес. Проте автори документа підкреслюють, що для досягнення цілей ООН в області розвитку, сформульованих у Декларації тисячоліття, "потрібно зробити набагато більше".

Уганда
AFP
До 2015 року ЮНІСЕФ зробить усе, аби дітям жилося краще
У доповіді підкреслюється необхідність вживання невідкладних заходів для зниження смертності серед матерів і попередження ВІЛ, а також профілактики і лікування пневмонії, від якої помирає більше дітей, ніж від будь-якої іншої хвороби.

У доповіді наголошуються значні успіхи у зниженні смертності дітей молодше п'яти років, яка впала на 60% в порівнянні з 1960 роком. Крім того, серед досягнень згадується поліпшення ситуації зі щепленнями від кору, профілактиці малярії та збільшення кількості дітей, що виросли на грудному годуванні. Крім того, більшого розповсюдження набув вітамін А, який допомагає запобігати ряду захворювань.

"Проте він (документ – Прим.Ред.) також показав, що багато чого ще потрібно зробити. Крайній термін для виконання цілей в галузі розвитку, встановлений на 2015 рік, швидко наближається, - додала вона. - Нам потрібно прискорити прогрес."

У доповіді ЮНІСЕФ ідеться, що між 1996 і 2004 роками більше 1,2 мільярдів людей отримали доступ до чистої питної води. За цей же період у багатьох країнах стало більше дітей, що виросли на грудному годуванні. У деяких країнах Африки кількість матерів, що самостійно вигодовують своїх дітей, збільшилась на 20%.

Як вважають у ЮНІСЕФ, розповсюдження грудного вигодовування може сприяти скороченню кількості померлих дітей у віці до п'яти років у країнах, що розвиваються, на 13%.

При цьому, відзначають в Дитячому фонді ООН, приводу святкувати перемогу поки немає.

"Тривожна цифра - 143 мільйони дітей молодше п'яти років дотепер недоїдає, причому більше половини з них живе на півдні Азії," – ідеться в документі.

Більше 500 тисяч жінок помирають щороку під час вагітності або пологів. За даними авторів доповіді, більше половини випадків таких смертей доводиться на африканські країни, розташовані на південь від Сахари.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: