"Дівчинка Коля" Меркель зволікає з реакцією на смерть "канцлера німецької єдності"

Керівник ФРН перебуває в Італії, і в перші години після смерті Коля заяв від неї не було.

Канцлер німецької єдності Гельмут Коль помер у своєму будинку у віці 87 років. Він очолював німецький уряд упродовж 16 років, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Німці свідомі того, що Коль досяг дуже поважного віку та останнім часом був украй кволий, але все одно сумують. Після того, як колишній канцлер упав зі сходів і травмувався, пересуватися він міг лише в інвалідному візку і заледве мав сили говорити. Коль майже не з'являвся на публіці – навіть на останній ювілей 85 років.

ВідеоУ Німеччині помер канцлер єдності Гельмут Коль

За урядування Коля завершилася холодна вийна, впав берлінський мур і об'єдналася Німеччина. Важкі часи для політика почалися в кінці 1990-х з корупційного скандалу в його партії ХДС, продовжилися втратою посади, а згодом особистим горем – його дружина через важку хворобу покінчила життя самогубством. Пізніше Коль одружився на набагато молодшій жінці.

Коль дружив із екс-президентом Росії Борисом Єльцином. Інколи вони разом ходили в сауну і рибалили. Останнім часом німець виступав проти виключення Росії з G8.

Фотогалерея Вино із Меркель та обмін ручками із Горбачовим. Життя Гельмунда Коля у ратиретних фото (22 фото)

Ангелу Меркель, що була в уряді Коля з 1991 року, довго сприймали як його протеже і називали "дівчинкою Коля", однак вона відсторонилася від нього після корупційного скандалу. Цього він, вочевидь, не зміг їй пробачити. Сама ж канцлер у цей день перебувала з візитом в Італії і на новину про смерть свого колишнього політичного патрона не відреагувала. Коли і де поховають Гельмута Коля – поки що невідомо.

Кореспондент ТСН Наталія Фібріґ

Залиште свій коментар