Ракетний договір між США та Росією припиняє дію

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Обидві країни вийшли з угоди.

Договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (ДРСМД) між США та Росією припиняє свою дію 2 серпня, оскільки обидві країни з нього офіційно вийшли.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Генеральний секретар Організації об'єднаних націй Антоніу Ґутерріш заявив, що разом із цим договором світ втратить "безцінний запобіжник від ядерної війни".

Окрім ДРСМД, між Росією та США діє Угода СНО-3 про скорочення стратегічного наступального озброєння. Обидва договори є ключовими документами, які контролюють ядерне озброєння двох найбільших ядерних держав у світі.

Дія СНО-3 збігає на початку 2021 року, якщо сторони не домовляться про її подовження. Росія вже заявляла про готовність вийти з цього договору.

Нагадаємо, 1 лютого, США оголосили про рішення призупинити участь у ДРСМД від 2 лютого. Про цей намір США заявляли ще в середині січня. Цьому передувало звинувачення Росії в порушенні договору, оскільки остання, за словами представників американського Держдепу, розробляє крилаті ракети наземного базування середнього радіусу дії. І це прямо порушує договір. Президент США Дональд Трамп уже заявив, що Сполучені Штати почнуть підготовку військової відповіді на порушення Росією зобов'язань.

Договір РСМД втрачає свою силу 2 серпня. НАТО неодноразово закликав Росію зберегти його, почавши дотримуватися його умови до цього часу, інакше у Брюсселі будуть розглядати шляхи зміцнення оборони проти загрози нових російських ракетних систем. Відновити дію договору може тільки президент.

ВідеоМосква услід за Вашингтоном призупиняє участь у договорі про ліквідацію ракет середньої та малої дальності

З такою заявою виступив Володимир Путін. Днем раніше про неефективність договору заявив Дональд Трамп. У Білому Домі пояснили - Москва останні кілька років цю домовленість постійно порушувала й на базі старої розробила нову крилату ракету для балістичного ракетного комплексу "Іскандер". 

Москва услід за Вашингтоном призупиняє участь у договорі про ліквідацію ракет середньої та малої дальності

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції