Діяльність уряду Південної Осетії розслідуватиме спеціальна комісія

Персональний склад комісії доручено сформувати парламентським комітетам із законодавства, законності і місцевому самоврядуванню.

Парламент Південної Осетії створить депутатську комісію з розслідування діяльності уряду республіки на чолі з прем'єром Вадимом Бровцевим, підозрюваних у нецільовому витрачанні бюджетних коштів. Відповідне рішення прийнято у минулу в п'ятницю в Цхінвалі на засіданні президії парламенту республіки, йдеться в повідомленні державного комітету інформації, зв'язку і масових комунікацій Південної Осетії.

Питання про внесення до порядку денного звернення групи депутатів про винесення вотуму недовіри уряду Південної Осетії обговорювалося в закритому режимі. За підсумками обговорення було вирішено створити депутатську комісію з розслідування діяльності уряду.

Персональний склад комісії доручено сформувати парламентським комітетам із законодавства, законності і місцевому самоврядуванню і комітету з бюджету і податків і винести на затвердження президії парламенту. Головам цих комітетів Амірану Дьяконову і Маір Санакоєву доручено виступити співдоповідачами щодо звіту парламентської комісії.

Як раніше повідомив віце-спікер парламенту республіки Юрій Дзіццойти, питання про недовіру уряду Південної Осетії на чолі з прем'єр-міністром Вадимом Бровцевим буде розглянуто, швидше за все, на найближчій сесії парламенту, яка відбудеться 4 травня. Він повідомив, що 12 депутатів парламенту Південної Осетії ініціювали розгляд вотуму недовіри прем'єр-міністру республіки. За його словами, парламентарії підозрюють уряд у нецільовому витрачанні бюджетних коштів, а також звинувачують в несвоєчасному прийнятті бюджету республіки на 2010 рік.

Нагадаємо, цього тижня низка ЗМІ опублікували інформацію, що черговий уряд Південної Осетії на чолі з Бровцевим можуть відправити у відставку. Для цього достатньо 18 голосів депутатів.

За підсумками минулих у травні 2009 року виборів у прихильників президента Едуарда Кокойти в парламенті конституційну більшість - з 34 депутатських місць "Єдність" контролює 17, ще дев'ять мандатів у підтримуючої главу республіки Народної партії.

Якщо уряд Бровцева дійсно буде відправлено у відставку, то це буде вже третьою зміною кабінету Південної Осетії після військового конфлікту з Грузією в серпні 2009 року. У серпні 2008 року Едуард Кокойти звільнив "за незадовільну роботу" уряд на чолі з Юрієм Морозовим. У жовтні главою кабінету став Асланбек Булацев, до того керував управлінням Федеральної податкової служби в Північній Осетії, проте прем'єр попрацював недовго - до грудня 2008 року.

Вадим Бровцев був призначений на посаду прем'єра в серпні минулого року. Інформаційна кампанія проти нього почалася в Південній Осетії в березні.

Бровцев є вихідцем з міста Озерська Челябінської області, де до призначення прем'єром очолював будівельну фірму. Очоливши кабінет міністрів у ПО, він справив адміністративну реформу, з одного боку, зменшивши кількість чиновників в республіці і відсторонивши від справ членів команди президента Кокойти, з іншого, поставивши керувати фінансами своїх людей з Росії.

Як вважають експерти, тепер південноосетинський президент прагне змістити уряд, щоб повернути собі контроль над фінансовими потоками. Тим часом раніше в Москві висловлювали невдоволення діяльністю керівництва ПО з ведення відновлювальних робіт, а також непрозорістю використання коштів, що виділяються з російського бюджету.

Читайте також:

Абхазія та Південна Осетія доручили Росії охороняти свої кордони

Південна Осетія розширить свої кордони за рахунок Грузії

Південна Осетія оголосила про демаркацію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: