"Дії РФ є серйозним викликом для євроатлантичної безпеки". НАТО закликало Росію звільнити Крим

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В альянсі вчергове висловили підтримку суверенітету України.

Організація Північноатлантичного договору (НАТО) на річницю окупації Криму Росією закликала останню негайно звільнити Крим, підтвердила невизнання анексії півострова і висловила підтримку суверенітету і територіальної цілісності України.

Про це йдеться у заяві Північноатлантичної ради.

"Ми закликаємо Росію повернути контроль над Кримом Україні. Ми знову підтверджуємо нашу повну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів і територіальних вод. Крим - територія України", - йдеться у заяві.

Союзники глибоко стурбовані порушеннями прав людини, здійсненими де-факто російською владою в незаконно окупованому Криму стосовно українців, кримських татар і членів інших місцевих громад. "Ці порушення включають вбивства, викрадення, насильницькі зникнення, свавілля, арешт і катування. Незважаючи на наказ Міжнародного Суду від 2017 року, Меджліс, орган самоврядування кримських татар, залишається під переслідуванням і заборонений на Батьківщині", - наголошують в альянсі.

НАТО закликає Росію негайно припинити всі порушення і зловживання в анексованому Криму, звільнити українських політв'язнів і заручників, а також надавати міжнародним моніторинговим організаціям доступ до Криму. "Будь-які спроби узаконити або нормалізувати незаконну та нелегітимну анексію Криму мають закінчитися, зокрема автоматичне введення російського громадянства, вимушене переміщення населення, призову до збройних сил Російської Федерації та незаконне проведення російських виборчих кампаній", - йдеться в заяві.

НАТО засуджує поточний і широкомасштабний військовий розвиток Росії в Криму, будівництво Керченського мосту, невиправдане використання Росією військової сили проти українських кораблів і військово-морських сил у Керченській протоці. В альянсі стурбовані планами Росії щодо подальшого нарощування військового потенціалу в Чорноморському регіоні і закликають РФ беззастережно звільнити українських членів екіпажу і повернути захоплені судна.

Окремо Альянс висловив підтримку міжнародним санкціям проти Росії. "Не може бути повернення до "звичайного" стану справ, поки не відбудеться чітка, конструктивна зміна в діях Росії", - резюмували в НАТО.

Нагадаємо, раніше США, ЄС та Велика Британія у річницю окупації Криму заявили про підтримку суверенітету України і заявили, що ніколи не визнають анексію півострова Росією.

Своєю чергою, голова Держдуми РФ В'ячеслав Володін 15 березня заявив, що Україна має відшкодувати анексованому Криму втрати, які нібито протягом 25 років зазнав півострів від "руйнівної політики".

ВідеоП'ять років без Криму: ТСН зібрала ексклюзивні кадри та болісні спогади очевидців

П'ять років, як росіяни переслідують на півострові кримських татар і знищують там усе, що нагадує про Україну. У сюжеті - ексклюзивні кадри за два дні до взяття росіянами української території та болісні спогади про ті дні, коли  ми бачили, як Росія через Керч завозила військову техніку. Її "зелені чоловічки" зухвало розказували, як візьмуть півострів. А ми ще вірили у краще.  

П'ять років без Криму: ТСН зібрала ексклюзивні кадри та болісні спогади очевидців

Залиште свій коментар

Вибір редакції