Дії США проти Ірану нагадують мотиви початку війни в Іраку - американські чиновники

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Проте дехто бачить між подіями 2003 та 2018 років велику різницю.

Заходи, які вживають Сполучені Штати щодо Ірану, зокрема вихід із ядерної угоди, нагадують передумови до початку кривавої іракської війни.

Подібні риси вбачають чинні та колишні американські високопоставлені чиновники, передає Reuters.

Війна в Іраку почалася із вторгнення американського війська у березні 2003 року. головною причиною американська адміністрація назвала наявність в Іраку та терористичної організації "Аль-Каїда" зброї масового знищення. Жертвами конфлікту стали 4400 американських солдатів та сотні тисяч іракських. 

У ситуації, яка склалася навколо ядерної угоди з Іраном дехто простежує подібні риси з подіями 2003 року.

"Є тривожні і жахливі подібності. Основна річ, яка відбувається - це тенденційне, проте вибіркове використання розвідки", - каже колишній топ-аналітик американської розвідки від 2001 до 2005 року. 

Так само, починаючи від 2001 року, коли у Нью-Йорку стався теракт, американська розвідка здобула дані про розвиток режимом Садама Хусейна ядерної, хімічної та біологічної зброї разом з терористичним угрупованням "Аль-Каїда".

Два американські чиновники вважають, що подібність між діями Трампа та подіями 2003 року полягає у прагненнях адміністрації США: зміщення уряду, нелояльного до Штатів і заміна його дружнім. Але, на їхню думку, вважати, що в Ірані запанує демократія після повалення ісламської республіки, щонайменше наївно.

Проте деякі експерти вважають, що між політикою адміністрації Трампа та Буша є великі відмінності. 

"На мою думку, ситуація відрізняється, навіть якщо ступінь ворожнечі зросла між країнами Перської затоки та Ізраїлем з одного боку, і Іраном - з іншого. Що ж до прямої атаки на Іран, то це малоймовірно, тому що це призведе до необхідності проведення всеосяжної війни, яку жодна зі сторін не могла б провадити", - сказав ліванський аналітик, близький до партії "Хезболла", Файзал Абдул Сатер.

ВідеоДональд Трамп сколихнув світ своїм рішенням щодо іранської угоди

Сполучені Штати вийшли з ядерної угоди, і повертають санкції проти Ірану. Це рішення американського президента викликало протилежні емоції. Його наслідки непередбачувані не лише для близькосхідного регіону, але і для світової економіки.

Дональд Трамп сколихнув світ своїм рішенням щодо іранської угоди

Нагадаємо, раніше президент США Дональд Трамп оголосив про вихід Сполучених Штатів з ядерної угоди, а також підписав президентський меморандум про відновлення санкцій проти Ірану, які були припинені цією угодою.

Франція, Німеччина та Велика Британія шкодують через рішення президента США вийти з ядерної угоди з Іраном. Негативно сприйняли цю новину в ООН, Євросоюзі, та самому Ірані. Натомість Ізраїль повністю підтримує Трампа. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції