Дизельне опалення і 20 тис. гривень комунальних: скільки коштує проживання жителям Берліна

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Навіть досить заможні німці змушені заощаджувати на всьому.

В одній із найзаможніших країн Євросоюзу Німеччині люди, попри статки, економлять на всьому, бо наприкінці місяця звикли бачити такі нереальні для нас, українців, суми. Комунальні рахунки там сягають у перерахунку на наші кошти 20 тисяч гривень, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Берлін, найдорожчий район із приватними будинками: ані високих парканів, ані видатного дизайну. Німецькі статки не кричущі - навпаки. Нас зустрічає родина Ріхтерів – Коні та Гюнтер. Тиха вулиця, поряд озеро та ліс. 4-поверховий будинок 250 квадратних метрів житлової площі за нинішніми цінами коштує 400 тисяч євро. Будинки купуються в Німеччині так: або ти складаєш пів життя і потім купуєш, або ж ти береш його в кредит, тому що навіть заможні люди зазвичай не можуть собі дозволити викласти півмільйона євро на будинок одразу.

ВідеоПопри економію, німці викладають до 20 тисяч гривень на місяць за комуналку

В одній із найзаможніших країн Євросоюзу - Німеччині - люди, попри статки, економлять на всьому. ТСН покаже, як треба жити, щоб, економлячи воду, світло та газ, все одно доводилося викладати дві тисячі євро на місяць. 

Попри економію, німці викладають до 20 тисяч гривень на місяць за комуналку

Ріхтери брали кредит на будівництво і зводили оселю самотужки. Вийшло трохи нескромно: коли будували будинок і привезли цю 14-метрову балку, всі сусіди прийшли подивитися, що воно таке високе, бо в них найвищий будинок у районі. Щоб дозволити собі таке житло, треба бути не чиновником чи депутатом, хоча вони у Німеччині теж заробляють добре. Гюнтер  - інженер великої компанії. Коні теж має хорошу роботу і, крім 1500 євро кредиту, подружжя щомісяця платить 500 євро комірного.

В Гюнтера з Коні вісім кімнат, є окреме приміщення для гостей. Кімната доньки – її ж кабінет. Скрізь енергоощадні лампи – інших навіть у магазинах немає. Світло в Німеччині одне з найдорожчих у Європі – 10 гривень за кіловат. На електроенергію в місяць витрачається в середньому 100 євро. Сусіди Ріхтерів поставили собі сонячні батареї, але Коні з Гюнтером порахували, що дорожче їх встановити, аніж відбити, бо сонця тут вкрай мало. Щоби не користуватися газом, Гюнтер встановив у підвалі будинку цілу дизельну підстанцію. "4,5 тисячі літрів пального виходить на рік – це 2 тисячі євро за опалення. Бо дизель, яким я заправляю цю установку, коштує вдвічі дешевше, ніж на заправках. Коли ти доводиш, для чого тобі це паливо, з нього відраховують податок", - пояснив німець.

Фотогалерея Утеплення горища - кращий спосіб заощадити на опаленні (4 фото)

Та навіть з економною установкою Ріхтери увімкнуть опалення лише тоді, коли за вікном буде мінусова температура. Митися ж навчилися швидко, як в армії. Кубометр води в Берліні – найдорожчий з усієї Європи. Він коштує майже 80 гривень за холодну в перерахунку на наші гроші. Інша чимала стаття витрат – сміття. Його обов’язково сортують, і не лише, щоб урятувати довкілля, а й для того, щоб не перевищувати об’єми. Вивіз, за найскромнішими підрахунками, обходиться у 8 тисяч гривень на рік.

Окрім цього, існує податок на майно – за будинок. Зазвичай у Європі це 0,5% від вартості, сплачувати його мають щорічно. За не надто новий Mercedes треба відраховувати 2,5 тисячі гривень у рік. Дорожче за породисту машину обходиться безпородний песик – 3,1 тис. гривень щороку. Поштою рахунки німцям не приходять – гроші автоматично знімаються з кредитки. Гюнтерам не приходить в голову уточнювати покази лічильника й ходити на звірки, бо вони впевнені, що скільки знімається – стільки й використали. Але загальна сума – вражає. Щомісяця комунальні платежі в будинку становлять стільки, скільки українці часто незаробляють за місяць – 20 тисяч гривень.

Тому Коні відмовилася від прибиральниці – їй треба було платити 20 євро за годину. "Це якраз те, що нас поєднує, наша прибиральниця була українкою", - кажуть німці. Гюнтер  врешті звільнив садівника, бо йому треба було віддавати ще 80 євро на тиждень.

Кореспондент ТСН Наталія Гончарова

Залиште свій коментар

Вибір редакції