Для більшості росіян порядок важливіший за демократію

72% росіян сказали, що "порядок важливіший, навіть якщо для його досягнення доведеться піти на деякі порушення демократичних принципів і обмеження особистих свобод".

Більшість громадян Росії впевнені, що порядок для країни важливіший за демократію.

Про це свідчать дані опитування Всеросійського центру вивчення громадської думки (ВЦВГД), оприлюднені 12 квітня.

Зокрема, відповідаючи на запитання, що зараз важливіше для Росії, 72% опитаних сказали, що "порядок, навіть якщо для його досягнення доведеться піти на деякі порушення демократичних принципів і обмеження особистих свобод".

На думку 16% респондентів, важливіше "демократія, навіть якщо послідовне дотримання демократичних принципів надає певну свободу руйнівним і кримінальним елементам", а 12% вагалися з відповіддю.

Як наголошується в дослідженні, протягом останніх років зростає кількість прихильників демократії (з 1999 року зросла з 11% до 16%).

За пріоритет порядку виступають, головним чином, прихильники КПРФ і партії Справедлива Росія (88% і 85% відповідно). Частка таких респондентів найвища серед літніх (78%), малоосвічених (77%) та малозабезпечених громадян (77%).

Демократичні цінності підтримують, головним чином, 18-24-річні (23%), високоосвічені (21%) і забезпечені (24%) респонденти.

Згідно з опитуванням, росіяни розуміють під порядком, головним чином, політичну та економічну стабільність країни (41%). У числі найбільш поширених уявлень - соціальний захист незаможних верств (29%), припинення боротьби влади (27%), можливість для кожного реалізувати свої права (25%), суворе дотримання законів (24%).

Дещо рідше росіяни визначають порядок як сувору дисципліну (18%), а також залучення силових структур до боротьби зі злочинністю (7%). Рідше всього росіяни пов'язують це поняття з обмеженням демократичних прав і свобод, гаслом, що відкриває шлях до диктатури (по 1%).

Демократію громадяни РФ визначають, в першу чергу, як свободу слова, друку та віросповідання (44%). Другим популярним поняттям є економічне процвітання країни (28%). Менш поширені такі трактування, як сувора законність (21%), порядок і стабільність (19%), виборність влади (18%), "пустопорожня балаканина" (11%), свобода дій для кожного (10%).

Рідше росіяни розуміють під демократією анархію і безвладдя, гарантію прав меншин (по 6%), підпорядкування меншості більшості (4%).

Опитування ВЦВГД було проведено 9-11 січня 2010 року. Опитано 1600 осіб у 140 населених пунктах у 42 областях, краях і республіках РФ. Статистична похибка не перевищує 3,4%.

Читайте також:

Опитування: російська мова турбує українців менше, ніж ціни й безробіття

Більше 80% киян вимагають від Черновецького піти у відставку

Американці прихильно поставилися до реформи охорони здоров'я

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: