Уряд Бельгії планує змінити конституцію для боротьби з тероризмом

У Бельгії будуть довше утримувати під вартою осіб, підозрюваних у скоєнні злочинів. 

Федеральний уряд країни схвалив рішення, що "потенційні злочинці" відтепер будуть перебувати під охороною не 24 години, а втричі довше – 72 години. Такі дії посадовці пояснюють посиленням заходів у боротьбі з тероризмом.

Про це повідомляє Громадське.TV, посилаючись на радіостанцію Contact.

Влада ухвалила пакет реформ, до складу якого увійшли 18 поправок, які покликані допомогти уникнути терактів. У цілому нова конституції Бельгії передбачає збільшення фінансування правоохоронних органів.

Посадовці також дозволили використовувати електронні браслети відносно осіб, яких підозрюють у прагненні відправитися на війну до Сирії.

Зміни торкнулися й розширення повноважень спецслужб. Так, наприклад, якщо у поліцейських будуть відповідні ордери, то вони зможуть проводити обшуки в місцях проживання ймовірних терористів у будь-який час доби.

Зауважимо, що попереднє законодавство забороняло подібні спецоперації з 9:00 вечора до 5:00 ранку.

Крім того, в Бельгії буде здійснюватися протидія поширенню в мечетях ідей салафізму, проповідування якого вважають однією з причин радикалізації молоді.

Нагадаємо, що під час спецоперації у Брюсселі не знайшли ймовірного учасника паризьких терактів. Проте операція триває в інших населених пунктах.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: