Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Для переселенців з Нагірного Карабаху будують поселення: чи не бояться люди жити поруч з війною

Будинки родини переселенців отримують повністю готовими до проживання

Для вимушених переселенців з Нагірного Карабаху в Азербайджані наразі масово будують житло, аби мешканці населених пунктів могли і далі жити своїм селом. Чим займаються ці люди і чому не бояться жити поруч із війною — у сюжеті ТСН.19:30.

За чотири години їзди від столиці Азербайджану Баку вирує зовсім інше життя. Замість хмарочосів з усіх боків гори, маленькі будинки між ними і будівництво.

Однотипні оселі і шість соток землі поруч - це майбутнє житло для тих, хто майже 30 років тому втікав від війни. Будинки родини переселенців отримують повністю готовими до проживання. Тут є вікна, двері, опалення, кондиціонер і меблі. Поруч також зводять школу, дитсадок, лікарню, поліклініку. 

У 1990-ті роки в Азербайджані з'явилося близько мільйона біженців. Через 30 років їх стало ще більше за рахунок новонароджених. Саме тому переселяють цілими селами, щоб сусіди мали змогу жити як раніше.

Відео Для вимушених переселенців з Нагірного Карабаху масово будують житло в Азербайджані

Для вимушених переселенців з Нагірного Карабаху в Азербайджані масово будують житло для того, аби мешканці населених пунктів могли і далі жити своїм селом. Чим займаються ці люди і чому не бояться жити поруч із війною - ТСН з Азербайджану.  

Для вимушених переселенців з Нагірного Карабаху масово будують житло в Азербайджані

Під сільське господарство кожна родина може отримати гектар землі, а тому займатимуться переважно худобою та полями. 

Про колишню війну тут нагадує меморіал поруч із блок-постом. Він новий, бо і ці люди загинули не так давно — у квітні 2016 року. Тоді у Нагірному Карабасі було загострення. З обох боків і Азербайджану, і Вірменії сотні загиблих, поранених. Є зниклі безвісти. 

Бої тривали півтора місяця. Країни домовилися про припинення вогню. Азербайджанці зайняли стратегічну висоту Ляля Тепе і отримали змогу повернутися на ці землі.

На колишній сірій зоні стоїть велика мечеть і 150 однакових будиночків. Перед крайніми будинками цього селища насипані бруствери. У випадку, якщо почнеться активна фаза бойових дій, вони мають захистити жителів від та уламків зарядів.

Махмуд - один із 650 жителів цього села. Через війну він втікав звідси з родиною на початку 90-х років. Йому пощастило, бо будинок за державний рахунок майже на тому самому місці, де й зруйнований війною. Чоловік каже, що добре заробляє. Має чотирьох корів, птахів,  поле і бджоли. 

Кореспондентка ТСН Наталя Нагорна.

Залиште свій коментар

Вибір редакції