Для порятунку євро в Брюсселі відкрився екстрений саміт ЄС

Лідери Євросоюзу намагаються відновити довіру світових фінансових ринків до зони євро після "бюджетних крахів" Греції, Іспанії та Португалії.

У Брюсселі в четвер відкрився надзвичайний саміт Євросоюзу, головним завданням якого є пошук шляхів подолання фінансової кризи в Греції.

Вперше саміт проходить під головуванням нового президента ЄС, бельгійця Хермана Ван Ромпея, який і став ініціатором скликання засідання.

Крім того, зустріч голів держав та урядів вперше відбувається не в штаб-квартирі Європейської Ради, а в розташованій неподалік історичній будівлі бібліотеки Solvay. На думку Ромпея, саме у конференц-залі бібліотеки буде створена атмосфера, яка сприятиме обговоренню важливих рішень, спрямованих на подолання наслідків світової фінансової кризи і підготовку реформ у сфері економіки.

Основним питанням європейських керівників стане обговорення методів надання допомоги Греції, яка опинилася у вкрай складному фінансовому стані. Проблеми у Греції вже викликали різке послаблення позицій євро на світових фінансових ринках, і змусили експертів говорити про можливості розпаду єврозони.

Під час саміту Німеччина і Франція планують запропонувати низку заходів, підготовлених на двосторонній основі і спрямованих на відновлення довіри світових фінансових ринків до зони євро. Свої пропозиції представлять і міністри фінансів країн Євросоюзу. Про деталі плану наразі не відомо, але досі в Брюсселі виходили з того, що Греція зможе самостійно протягом трьох років знизити високу державну заборгованість, щоб дефіцит бюджету знову відповідав критеріям пакту стабільності Євросоюзу.

Як стало відомо з дипломатичних кіл у бельгійській столиці, остаточне рішення про підтримку Греції на саміті, швидше за все, ухвалене не буде, тому не очікується і спільної заяви голів держав і урядів з даного питання.

"Ми зобов'язані допомогти Греції, і без сумніву, Європа не зможе залишити цю країну без підтримки", - заявив напередодні прем'єр-міністр Іспанії Хосе Луіс Родрігес Сапатеро.

У свою чергу дипломатичні джерела зазначають, що проблемою є також ситуація в самій Іспанії і Португалії, яким також доводиться нелегко. "Було б дивно, якби ці країни взялися фінансувати порятунок Греції", - підкреслило джерело.

Загалом від саміту чекають сигналу світовим ринкам про те, що ситуація в зоні євро знаходиться під контролем і розвалу системи не буде.

Греція завершила 2009 рік з бюджетним дефіцитом в 12,7% ВВП і боргом 300 мільярдів євро.

Єврокомісія 3 лютого схвалила пакет рекомендацій уряду Греції зі зниження планки дефіциту бюджету нижче 3% ВВП до 2012 року, а також з реформування національної економіки. Заявлена грецькою владою програма антикризової стабілізації, яка дістала схвалення виконавчої влади ЄС, припускає різке скорочення витрат і підвищення доходів за рахунок податкової реформи.

Читайте також:

Експерти: криза змусить країни ЄС відмовитися від євро

Країни ЄС домовилися про надання допомоги Греції

G7 закликав Грецію економити бюджетні гроші

Фінансові проблеми Греції загрожують єврозоні та російському бюджету

ВідеоЛідери Євросоюзу збираються на екстрений саміт

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: