До 2027 року  дідівщина поглине армію РФ цілком, навіть генералів

Статистика зростання дідівщини в армії РФ та співвідношення кількості злочинів та покарань свідчать, що скоро в армії не буде жодної людини, яка б не постраждала від дідівщини. А карати перестануть зовсім.

До червня 2027 кожен з більш ніж мільйона російських військовослужбовців, в тому числі і всі вищі армійські керівники, стануть жертвами дідівщини.

До такого висновку прийшли експерти, проаналізувавши дані Головної військової прокуратури РФ.

За даними Головної військової прокуратури Росії, в січні-травні через нестатутні відносини постраждало 1167 військовослужбовців. Відомство відзначило, що рівень дідівщини в порівнянні з першими п'ятьма місяцями 2009 року зріс у 1,5 рази. Якщо темпи зростання дідівщини й чисельність збройних сил залишаться незмінними, то до червня 2027 постраждалим від дідівщини можна буде визнати кожного із 1,1 млн військовослужбовців, включаючи генералів.

У той же час, за повідомленням Військової колегії Верховного суду РФ, в 2008 році за нестатутні стосунки було засуджено 1239 військовослужбовців, а в 2009 році - вже 1167, тобто за рік кількість засуджених за дідівщину зменшилася на 72 людини. Якщо ця тенденція збережеться, то карати ж за дідівщину припинять вже в 2025 році.

За прогнозами, злочини в армії закінчаться в 2127, оскільки в 2008 за всі види злочинів в армії засудили 9310 військовослужбовців, а в 2009 році - 9232 людини.

Тим часом російські чиновники збираються готувати молодь до армії зі шкільної лави. У жовтні минулого року з'явилася інформація про те, що в школи планується повернути курс початкової військової підготовки, що сприяє військово-патріотичному вихованню.

А московський мер Юрій Лужков недавно заявив, що дідівщина в російській армії - це міф, який потрібно розвінчати серед призовників за допомогою військово-патріотичного виховання і пропаганди. "Як системи цього в армії немає, дідівщини - дрібні прояви", - зауважив градоначальник. Він висловив переконання, що молоді люди повинні обов'язково служити в армії і дізнатися "цю сторону життя", так як це "винятково корисно".

У той же час експерти відзначають, що скорочення терміну служби не допомогло в боротьбі з дідівщиною, хоча традиційна ієрархія в казармі змінилася. З ієрархічної ланцюжка випали проміжні ланки - "слони" і "черпаки", і тепер "дембелів" від "духів" відділяють лише півроку, і вони вже не мають посередницьких важелів тиску на новобранців, а повинні контактувати з призовниками особисто.

Читайте також:

Російський міністр запропонував підвищити призовний вік

В казармах російської армії встановлять відеокамери

В Росії за рік без війни загинув 471 солдат

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: