До 2100 року екстремальна погода почне вбивати до 152 000 європейців на рік

Це станеться, якщо люди негайно не почнуть скорочувати викиди парникових газів.

Екстремальна погода може вбити близько 152 000 людей в Європі до 2100 року.

Про це йдеться в дослідженні Об'єднаного дослідницького центру Європейської комісії, опублікованому в The Lancet Planetary Health journal.

Удари спеки призведуть до 99% усіх смертей від погоди, а найбільше постраждає південна Європа.

Якщо нічого не буде зроблено для скорочення викидів парникових газів та поліпшення політики зменшення впливу на екстремальні погодні явища, то смертність через екстремальну погоду може зрости з 3000 на рік (такі дані за період від 1981 року до 2010) до 152 тисяч (у період між 2071 та 2100 роками).

"Зміна клімату є однією з найбільших глобальних загроз для здоров'я людей 21 століття, і небезпека для суспільства буде все більше пов'язана з небезпекою, пов'язаною з погодою", - сказав один із авторів дослідження Джованні Форз'єрі.

ВідеоЄвропа страждає від пекельної спеки

"Якщо глобальне потепління не буде терміново враховане, якщо не будуть вжиті відповідні заходи, до кінця століття на рік щорічно близько 350 мільйонів європейців можуть постраждати від шкідливих кліматичних надзвичайних ситуацій", - зазначили дослідники.

В Україні вже кілька днів вирує аномальна спека. Синоптики прогнозують і на сьогодні, 5 серпня, високі температури. Найгарячіше буде на сході та півдні - там стовпчики термометрів піднімуться до 38 градусів.

як врятуватися від спеки. інфографіка
ТСН.ua

Залиште свій коментар