До Афганістану вирушать додатково 40 тисяч військових

На заклик надіслати підкріплення відгукнулися 40 зі 44 країн-учасниць Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані.

У понеділок, 1 лютого, генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен повідомив, що до Афганістану як підкріплення будуть скеровані близько 40 тисяч солдатів.

За його словами, на заклик надіслати підкріплення відгукнулися 40 зі 44 країн-учасниць Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані (ISAF). При цьому з майже 40 тисяч солдатів 30 тисяч є американцями.

"Це близько до тих передбачень, які зробив генерал Маккрістал (командувач силами ISAF американський генерал Стенлі Маккрістал)", - сказав Расмуссен у Брюсселі. Як повідомлялося, генерал Маккрістал попросив додатково підсилити міжнародний контингент під командуванням НАТО 40 тисячами військових.

Зазначимо, що до додаткового контингенту входять як безпосередньо військові, так і військові інструктори. Генсек НАТО у зв'язку з цим зауважив, що для навчання афганської армії не вистачає 21 команди інструкторів, а для афганських сил безпеки - понад сто.

Крім того, Расмуссен вже вкотре підтвердив, що НАТО залишатиметься в Афганістані настільки довго, скільки цього потребуватиме ситуація з безпекою.

Нагадаємо, 28 січня, виступаючи на лондонській конференції з питань Афганістану глава МЗС Великобританії Девід Мілібенд заявив, що протягом п'яти років вся територія Афганістану контролюватиметься внутрішніми силами безпеки країни.

Читайте також:

Саакашвілі запропонував НАТО використовувати Грузію як плацдарм для ударів

НАТО подякувало Україні за миротворців в Афганістані

Афганський уряд скликає раду на всеафганське примирення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: