До Бішкека прориваються прихильники опозиції зі зброєю

Прихильники екс-кандидата в президенти Киргизії Урмата Бариктобасова влаштували "курултай" на центральній площі Бішкеку. До міста прямують ще автоколони з людьми.

Біля будівлі парламенту Киргизії в Бішкеку зібралися на "курултай" (народний схід) прихильники екс-кандидата в президенти Урмата Бариктобасова.

За приблизними оцінками, на площу вийшли кілька тисяч людей. Вони вишикувалися в шеренги перед парламентом, скандуючи: "Урмат!".

Центр Бішкека оточений, проїзд на площу біля парламенту (де зараз розташований тимчасовий уряд), як повідомляється, перекритий металевими загородженнями. Столицю також патрулюють народні дружинники. Неподалік від місця проведення акції стоять автобуси з спецназівцями.

До Бішкеку рухається автоколона з Баликчи (міста в Іссик-Кульській області, де живе Бариктабасов). Його прихильники на 20 автобусах і 10 маршрутках їдуть до столиці, щоб також взяти участь у курултаї.

Міліція має інформацію про те, що у прихильників Бариктабасова, є зброя. За словами правоохоронців, колону пропустять в місто тільки в тому випадку, якщо зброю здадуть.

МВС також направило 300 співробітників внутрішніх військ до селища Кіргшелк Чуйської області для затримання прихильників Барктабасова, які проривалися в Бішкек для участі в мітингу. Військовослужбовцям віддано наказ стріляти на ураження, якщо прихильники Барктабасова відкриють вогонь.

Крім того, міліція вимагає видачі самого Бариктабасова, щодо якого суд видав санкцію на арешт. Співробітники правоохоронних органів вже намагалися його затримати, але були роззброєні прихильниками підприємця.

У Киргизії Урмат Бариктабасов є фігурантом кримінальної справи про спробу перевороту (справу проти нього порушили після подій червня 2005 року, коли прихильники політика ненадовго захопили будівлю уряду в Бішкеку). Це відбулося після того, як йому не дозволили брати участь у президентських виборах через наявність подвійного громадянства.

Після порушення справи Бариктабасов залишив країну і повернувся в червні 2010 року, під час заворушень на півдні Киргизії. Він також розшукується правоохоронними органами Казахстану за звинуваченням в економічних злочинах, скоєних на території цієї країни.

Читайте також:

Президент Киргизії побоюється нових сплесків насилля

У Киргизії затримали брата екс-президента Бакієва

Мародери спалили 70% південної столиці Киргизії

Спецслужби: жертвами погромів у Киргизії стали майже 2 тисячі людей

прихильники екс-кандидата в президенти Урмата Бариктобасова.

ВідеоДо Бішкека прориваються прихильники опозиції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: