До Дня Перемоги Москву прикрасять стенди зі Сталіним

У Москві "в місцях формування народного ополчення" вирішили розвісити стенди з інформацією про роль Сталіна в перемозі над фашистами. Правозахисники вимагають розповісти й про найжорстокіші накази головнокомандуючого.

До святкування 65-річчя Перемоги у Москві розмістять інформаційні стенди, які розповідають про роль Йосипа Сталіна у перемозі у Великій Вітчизняній війні.

Про це повідомила прес-служба столичного комітету реклами, інформації та оформлення. Стенди з'являться "в місцях формування народного ополчення".

Основні плакати планується розвісити вже до 1 квітня 2010 року. До 15 квітня столична влада пообіцяла прикрасити вітрини та фасади будівель, а до 20 квітня - розмістити в Москві великомасштабні панно військової тематики.

Представники правозахисних організацій вже заявили, що протестуватимуть проти розміщення стендів з інформацією про Сталіна.

Зокрема, голова Московської Гельсінкської групи Людмила Алєксєєва заявила, що перемога у війні була досягнута не завдяки Верховному головнокомандувачу, а завдяки солдатам і офіцерам. "Ті, хто хоче встановити в Москві портрети Сталіна, прагнуть до того, щоб у нас повторився державний терор сталінської епохи", - заявила Алєксєєва.

Цю думку підтримав керівник правозахисного та історико-просвітницького товариства "Меморіал" Арсеній Рогінський. За його словами, війну проти гітлерівської Німеччини "виграв радянський народ не завдяки Сталіну, а всупереч йому".

Рогінський додав, що встановлення подібних стендів допустиме лише в тому випадку, якщо на них буде присутній "вся правда" про Сталіна. Зокрема - про "найжорстокіші накази" Верховного головнокомандуючого і "безглузді мільйонні втрати", які понесла радянська армія.

Парад, присвячений 65-річчю перемоги у Великій Вітчизняній війні, пройде в Москві 9 травня. Вже відомо, що на ньому візьмуть участь 165 літаків і вертольотів. Також повідомлялося, що на парад запрошені військові з країн антигітлерівської коаліції - США, Великобританії та Франції. Всього на святкові заходи, пов'язані з 65-річчям Перемоги, виділено близько одного мільярда рублів.

Читайте також:

Газета донецької мерії опублікувала промову Сталіна про "ворожу буржуазію"

Рішення про визнання Сталіна винним у Голодоморі в Україні набуло чинності

Онук Сталіна хоче помститися СБУ за свого діда

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: