До Іраку після 3-х років навчання у Ірані повернувся радикальний лідер шиїтів

Муктада аль-Садр отримав широку популярність завдяки очолюваної ним бойової організації "Армія Махді".

 До Іраку після більш ніж трирічної відсутності повернувся радикальний лідер шиїтів Муктада аль-Садр. В середу, 5 січня, його зустріли у рідному місті Ен-Наджаф.

З 2007 року Аль-Садр перебував на території Ірану, де отримував духовну освіту в місті Кум. Після приїзду до Іраку аль-Садр повинен був зустрітися з верховним духовним лідером шиїтів, великим аятолою Алі аль-Сістані.

Аль-Садр отримав широку популярність завдяки очолюваної ним бойової організації "Армія Махді". У 2003 році його послідовники, які отримали прізвисько "садрістів", стали вступати у збройні зіткненнями коаліційних військ на чолі з США. Бої тривали до серпня 2008 року, коли лідер "Армії Махді" наказав своїм послідовникам скласти зброю.

Сама організація, тим не менш, розпущена не була, та зберегла значний вплив на іракську політику. У 2005 році блок садрістів зумів пройти до національного парламенту у складі "Об'єднаного іракського альянсу".

Наступного року за сприяння блоку пост прем'єр-міністра країни зайняв Нурі аль-Малікі. Пізніше в нього з'явилися розбіжності з аль-Садром, однак через те, що аль-Малікі зумів домовитися з лідером шиїтів, йому вдалося зберегти свою посаду.

Читайте також:

Іракський суд звільнив брата Саддама Хусейна

Іракський суд засудив екс-прем'єр-міністра Азіза ще на 10 років в'язниці

В Іраку сталися три теракти проти шиїтів: близько 100 загиблих і поранених

В Іраку смертниця підірвала релігійну процесію шиїтів: десятки жертв

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: