До Конституційного суду Італії передали документи проти Берлусконі

Процеси розгляду справи Берлусконі заморозили в очікуванні рішення КС з новим законом, який автоматично припиняє будь-які справи відносно нього.

Суд Мілана 19 квітня призупинив процес проти прем'єр-міністра Італії Сильвіо Берлусконі і направив документи у його справі до Конституційного суду. Розгляд стосувався уникнення сплати податків, що належать Берлусконі медіакомпанією Mediaset. 16 квітня вже була припинена інша справа проти Берлусконі - про дачу хабара юристу Девіду Міллзу.

Процеси заморозили в очікуванні рішення Конституційного суду з новим законом, який автоматично припиняє будь-які справи відносно прем'єр-міністра і будь-якого члена уряду не менш ніж на півтора року. Цей закон, вже підписаний президентом Італії Джорджо Наполітано, заснований на допущенні, що міністри через необхідність виконувати свої державні обов'язки не можуть брати участь в судах.

Тим не менше, судді на процесах над Берлусконі стверджують, що новий документ насправді являє собою не закон, а поправку до конституції і, отже, для того, щоб зміни набули чинності, кожна з двох палат парламенту повинна прийняти цю поправку кваліфікованою більшістю.

У справах про корупцію проходить не тільки Берлусконі, тому процеси були припинені для всіх обвинувачених. Захисники італійського прем'єра заявили, що міланські судді свідомо противляться вступу в силу закону, який враховує зайнятість глави уряду.

Процеси проти Берлусконі було відновлено в грудні 2009 року, незабаром після того, як Конституційний суд скасував закон, що надавав прем'єру недоторканність. За цей час італійський прем'єр жодного разу не з'явився в залі суду, посилаючись на справи. Строки давності справ проти Берлусконі закінчуються в 2011 і 2012 роках; відстрочка в 18 місяців, по всій видимості, буде автоматично означати для прем'єра уникнення кримінального переслідування. Берлусконі вже кілька разів виступав в якості обвинувачуваного по корупційних справах, проте жодного разу не був засуджений.

Читайте також:

Берлусконі отримав листа з кулею і погрозами

На Берлусконі завели кримінальну справу за тиск на журналістів

Сільвіо Берлусконі облаяв журналіста

Берлусконі буде спати на ліжку Наполеона

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: