До Мекки прямують мільйони паломників

У Мецці і Медіні зараз знаходяться близько 2 мільйонів паломників. Видано понад 3,5 мільйонів віз іноземцям.

Мекка
Саудівська влада мобілізувала додаткові сили для забезпечення порядку в Мецці і Медіні. (Фото: wikipedia.org)
У Мецці і Медіні в Саудівській Аравії зараз знаходяться близько 2 мільйонів паломників, в тому числі і саудівці, всього ж для здійснення малого хаджу в святі міста ісламу в священний місяць рамадан видано понад 3,5 мільйонів віз для іноземців, повідомляють в п'ятницю місцеві ЗМІ.

"Малий хадж до святинь ісламу проходить в сприятливій санітарно-гігієнічній обстановці: ніяких епідемічних захворювань не зареєстровано, стан здоров'я паломників дуже обнадійливий", - заявив керівник Служби охорони здоров'я Мекки Халед ас-Самірі.

За його словами, основні клінічні випадки, з якими стикаються медики, - перевтома "гостей Аллаха" і хронічні захворювання. Як повідомляє газета "Аль-Медіна", на вулицях і обрядових маршрутах підтримують чистоту, магазини і їдальні перевіряють на наявність якісних продуктів і дотримання умов гігієни. 

Місцеві готелі переповнені. Особливий попит мають готелі класу "люкс" поблизу мечеті "Аль-Харам аль-Мекки аш-Шаріф", де ціни номерів, що знаходяться зазвичай на рівні 120-135 доларів, піднялися, за даними газет, на 75%.

Не дивлячись на скупчення величезних мас "людей в білому одязі" і дуже гарячу погоду (більше 40 градусів вдень) виконання обрядів проходить спокійно і організовано. 

Саудівська влада мобілізувала додаткові сили для забезпечення порядку в Мецці і Медіні. В окремих районах у вечірню годину розговіння поліція біля світлофорів пригощає віруючих фініками, які опинилися в заторах на дорозі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: