До Москви їдуть представники Каддафі та лівійські повстанці

Офіційна Росія вестиме діалог з представниками конфліктуючих сторін в Лівії.

У Москві у вівторок, 17 травня, очікують представників з Тріполі. Про це повідомив глава МЗС РФ Сергій Лавров на зустрічі із спецпредставником генерального секретаря ООН по Лівії Абдель Ілах аль-Хатибом.

"Ми погодили зустрічі в Москві з представниками і Тріполі, і Бенгазі, - сказав він. - Посланці з Тріполі будуть у нас тут завтра. Посланці з Бенгазі повинні були бути в середу, але, як вони повідомили, з технічних причин змушені просити про перенесення цього візиту ". "Сподіваємося, що він відбудеться в найближчі терміни", - зазначив Лавров.

Міністр підкреслив, що Росія "готова вести діалог з усіма". "У Москві вельми і вельми зацікавлені в швидкому припиненні кровопролиття в Лівії та переведення ситуації в русло політичного діалогу, - сказав Лавров. - Підтримуємо ініціативу гуманітарного координатора ООН про оголошення гуманітарної паузи для прояснення ситуації на землі і надання допомоги населенню на всій території Лівії".

Абдель Ілах аль-хатиб зазначив зі свого боку, що цінує позицію Росії. "Разом ми повинні шукати вирішення проблеми", - сказав він.

"Представники Каддафі їдуть до Москви просити у Росії допомогу, представники опозиції - зіпсувати план Тріполі" - таку думку висловив президент Інституту Близького Сходу Євген Сатановський.

За його словами, зовсім не дивно, що "в розпал громадянської війни в Лівії та інтервенції блоку НАТО" представники Каддафі попросили про зустріч у Москві з російськими офіційними особами. "Росія не приєдналася до групи атакуючих Лівію держав, є членом РБ ООН і цілком вагома в цій структурі", - зазначив Сатановський.

"Офіційний Тріполі хотів би вийти з того "клінчу", який сьогодні існує у відносинах із Заходом, оскільки вічно воювати неможливо, і Росія в цьому може зіграти не останню роль", - переконаний він.

"Я не дуже розумію, в якому руслі може йти діалог бенгазійскіх повстанців з Росією, - продовжив експерт. - Тим більше, що у нас не існує спеціальних каналів, по яких вони (опозиція) могли б лобіювати свої інтереси, як, наприклад, у Франції. Тому очевидно, що їхня мета - зіпсувати план урядової делегації ". "Це стандартна ситуація, - додав Сатановський. - Ми її проходили багато разів: з Ізраїлем і Палестиною, Саудівською Аравією і Іраном". "Якщо у нас будуть певні домовленості з офіційним Тріполі, то опозицію це буде більш ніж хвилювати", - пояснив він. Представники Бенгазі приїдуть пізніше і спробують, на думку Сатановського, "розіграти ситуацію в своїх інтересах". "Але в Росії це в них напевно не вийде", - вважає глава Інституту Близького Сходу.

Читайте також:

Міжнародний кримінальний суд вимагає арешту Каддафі

США назвали лівійських повстанців законним урядом Лівії

Суд у Гаазі видасть ордер на арешт Каддафі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: