До парламенту Ізраїлю внесли законопроект про визнання Голодомору актом геноциду

До парламенту Ізраїлю внесли законопроект про визнання Голодомору актом геноциду

Ініціатива розгнівала Москву, кажуть джерела в російському МЗС.

В Кнесеті (парламенті Ізраїлю) зареєстрований законопроект, що оголошує 6 грудня офіційним днем пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні, який оголошується актом геноциду.

Автором законопроекту є депутат Кнесету Акрам Хасон, повідомляє NEWSru.co.il.

Українські студенти влаштували флешмоб у центрі Тель-Авіва, аби ізраїльтяни визнали Голодомор геноцидом

Українські студенти влаштували флешмоб у центрі Тель-Авіва, аби ізраїльтяни визнали Голодомор геноцидом

У поясненні до документа наголошується, що Голодомор був спланований "радянською владою, щоб нанести удар по українській нації і української національної ідентичності".

В оточенні депутата Акрама Хасона виданню розповіли, що ідея законопроекту у нього з'явилася після візиту в Україну у грудні 2017 року. Він відвідав музей Голодомору і залишився під глибоким враженням.

Радіостанція "Галею ЦАХАЛ" у свою чергу повідомляє з посиланням на анонімні джерела в російському МЗС, що Москва обурена цією ініціативою депутата і загрожує різким погіршенням відносин з Ізраїлем, якщо Кнесет схвалить законопроект.

Нагадаємо, на одному з центральних ринків Тель-Авіва в Ізраїлі студенти-українці Академії лідерства разом приготували баланду – "страву", яку їли українці під час Голодомору. Основні інгредієнти в варінні – корінці, кора дерев і бур'ян. Баланду пропонували спробувати місцевим жителям і туристам. Після дегустації люди були шоковані, що українцям доводилося їсти таке кожен день, щоб вижити.

Ідея провести кулінарний флешмоб виникла у студентів, коли вони усвідомили, що більшість туристів і ізраїльтян взагалі нічого не чули про Голодомор. Така ситуація виникла, тому що парламент Ізраїлю Кнесет офіційно не визнає Голодомор геноцидом в Україні.

Повʼязані теми:

Наступна публікація