До парламенту Швейцарії вперше обрано негра

Вперше в історії Швейцарії депутатом національного парламенту за підсумками голосування, що відбулося в неділю, обраний афроамериканець.

Вперше в історії Швейцарії депутатом національного парламенту за підсумками голосування, що відбулося в неділю, обраний афроамериканець, повідомляє агентство Ассошиейтед Прес.

Швейцарці підтримали вихідця з Анголи, кандидата від Соціал-демократичної партії Рікардо Луменго, незважаючи на те, що виборча кампанія цього року була затьмарена проявами расизму та ксенофобії.

У 1980-х роках він одержав у Швейцарії політичний притулок і згодом став професійним юристом.

Парламентські вибори у Швейцарії
news.yahoo.com
Націоналісти з Народної партії звинувачують іноземців у зростанні злочинності, а тому зробили посилення імміграційної політики головним гаслом своєї передвиборчої кампанії
Згідно з опублікованими в понеділок офіційними підсумками виборів до парламенту Швейцарії, перемогу отримала націоналістична Швейцарська народна партія. Вона набрала 29% голосів - це найбільша підтримка, яку одержувала окремо взята політична партія за всю історію виборів у цій країні. Крайні праві побили рекорд 1919 року. Тоді 28% громадян Швейцарії віддали свої голоси за радикальних демократів.

Тепер у 200-місцевій нижній палаті Народна партія буде представлена 62 мандатами, що на сім мандатів більше, ніж у парламенті попереднього скликання. У 1919 році у радикальних демократів було 60 місць.

Націоналісти з Народної партії звинувачують іноземців у зростанні злочинності, а тому зробили посилення імміграційної політики головним гаслом своєї передвиборчої кампанії. Крайні праві також закликають до скорочення податків і виступають проти приєднання Швейцарії до Євросоюзу.

У Швейцарії з населенням у 7,5 мільйонів чоловік проживає близько 1,6 мільйонів іноземців. Серед них багато трудових мігрантів із країн Південної Європи та вихідців з Балкан, що тікали звідти під час військових конфліктів 1990-их років. Як відзначає агентство, охочим одержати швейцарське громадянство доводиться чекати багато років і долати немало адміністративних бар'єрів.

Соціал-демократичну партію, головного суперника ультраправих, аналітики називають основною політичною силою, що програла вибори. Вона погіршила результат 2003 року на 3,8%, набравши 19,5% голосів.

Партія "зелених" збільшила своє представництво в парламенті на шість мандатів, довівши їх кількість до 20.

ВідеоПідсумки парламентських виборів у Швейцарії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: