До парламенту Угорщини вперше пройшли націоналісти-антисеміти

Праворадикальна партія "За кращу Угорщину" на парламентських виборах в країні набрала більше 16% голосів.

У неділю в Угорщині пройшов перший тур парламентських виборів. Соціалісти з тріском програли, влада переходить до рук правих. Вперше до парламенту потрапили націоналісти.

За підсумками підрахунку 99,2% бюлетенів, лідирує консервативна партія Fidesz, яка набрала 52,8% голосів виборців. Правляча партія соціалістів отримала підтримку лише 19,3% громадян.

На третьому місці праворадикальна партія "За кращу Угорщину" (Jobbik) з 16,7% - вона вперше потрапила до парламенту країни. Партія визначає себе як радикальна і національно-консервативна. Активно використовує антициганську, антисемітську та антиіммігрантську риторику.

Воєнізоване крило партії, яке використовує символіку угорських нацистів, заборонене. У партії є 3 представники в Європарламенті. Jobbik входить до альянсу європейських національних рухів.

На четвертому місці ліберали, які набрали всього 7,42% голосів виборців.

Таким чином, за підсумками першого туру, консерватори отримають 206 з 386 місць в угорському парламенті. Крім того, 28 місць відходять соціалістам, а 26 - праворадикалам, 5 депутатів будуть представляти лібералів з LMP.

За угорським законодавством, власники ще залишилися 121 мандатів визначаться в ході другого туру виборів, запланованого на 25 квітня поточного року.

Ймовірно, у крісло прем'єра повернеться глава Fidesz Віктор Орбан, який керував урядом країни в 1998-2002 роках. Аналітики зазначили, що можуть погіршитися відносини Угорщини з Росією, оскільки проросійських соціалістів змінили праві, що дотримуються антиросійських позицій.

Читайте також:

В Угорщині скінхеди і неонацисти розгромили цілий квартал через гей-парад

У Молдові запропонували обирати президента всенародно

На президентських виборах у Хорватії переміг композитор Йосипович

Румунський суд визначив переможця президентських виборів

ВідеоДо парламенту Угорщини вперше пройшли націоналісти-антисеміти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: