До Польщі прибула перша батарея ЗРК Патріот

Ракетні комплекси США з'явилася в місті Моронг в 80 кілометрах від російського кордону.

У понеділок, 24 травня, відбулося офіційне прибуття батареї американських ракет Patriot на військову базу в польському місті Моронг.

Ракетні комплекси США з'явилася в місті Моронг в 80 кілометрах від російського кордону.

"24 травня ми починаємо співпрацю з американцями на польській землі", - заявив міністр національної оборони Польщі Богдан Кліх.

Згідно з договором, що регламентує статус військ США, в Польщі створено тимчасову базу американських військ, яка після 2012 року стане постійною. На базі розміщено американські ракети ППО Patriot, а пізніше з'являться ракети SM-3 (Standard Missile), які можуть застосовуватися для знищення балістичних ракет потенційного супротивника.

"Усе готово як з нашого боку, так і з боку американців. Як кажуть, всі ґудзики застебнуті", - образно каже Кліх.

Міністр запевняє, що при ухваленні рішення не мав значення факт, що Моронг розташовано неподалік від Калінінградської області. "Це не мало ніякого значення - ні політичного, ані стратегічного. Єдиною причиною була хороша інфраструктура", - говорить Кліх.

Польське Міноборони організовує відкриту для преси зустріч з американськими військовослужбовцями, повідомили у відомстві.

"Уперше після падіння комуністичного режиму і виведення радянських військ (Північна група військ) з Польщі 17 років тому, на польську землю знову ступила нога військовослужбовця іноземної держави. Зараз це нога солдата США".

Нагадаємо, 11 грудня 2009 року у Варшаві було підписано польсько-американський договір про статус військ США на території Польщі (договір SOFA). Документ підписали заступник держсекретаря США з контролю над озброєннями і міжнародної безпеки Еллен Таушер і заступник міністра національної оборони Польщі Станіслав Коморовський, який 10 квітня трагічно загинув у катастрофі Ту-154 під Смоленськом.

Крім того, МЗС РФ у квітні висловило стурбованість планами США з розміщення ракети Patriot в Польщі.

Читайте також:

Американські ракети Patriot розмістять в Польщі у квітні

Польща пустила до себе американських військових

Польща підписала контракт зі США на розміщення ракет Patriot

Ракети США у Польщі розмістять біля кордону з Росією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: