До Росії повернувся "свинячий грип"

У Росії виявили новий випадок захворювання на вірус А/H1N1, який Рада Європи влітку цього року назвала "найбільшою аферою століття".

Восени цього року у Росії перший випадок захворювання на пандемічний грип А/H1N1 (так званий свинячий грип) було зареєстровано в Санкт-Петербурзі.

Вірус виявлено у мешканки Петербургу, яка нещодавно повернулася з Таїланду. Вона була госпіталізована, але вже виписана з лікарні.

"У 20-х числах вересня захворіла жінка, яка прибула з Таїланду, де відпочивала", - повідомив співробітник управління Росспоживнагляду.

За даними офіційних органів, наразі захворюваність на грип та ГРВІ у Санкт-Петербурзі - на неепідемічному рівні. У місті вже почалася вакцинація проти грипу.

НДІ Грипу повідомило, про те, що епідемія штаму А/H1N1 цього року не очікується.

Нагадаємо, вірус "свинячого грипу" був виявлений наприкінці березня 2009 року в Мексиці, США і Канаді, де були зареєстровані перші випадки захворювання, які призвели до смерті хворих.

У квітні того ж року ВООЗ оголосила пандемію свинячого грипу, поступово піднімаючи рівень загрози. Тоді негайно було вжито заходів щодо глобальної вакцинації проти вірусу.

10 серпня 2010 року ВООЗ оголосила про завершення пандемії А/H1N1. Водночас Рада Європи назвала свинячий грип аферою століття. За даними доповіді ПАРЄ, кількість підтверджених жертв A/H1N1 по всьому світу виявилася навіть меншою, ніж при звичайних сезонних епідеміях грипу. А викликана ВООЗ паніка призвела до перезавантаження лікарень і розбазарювання коштів з держбюджетів.

Варто також зауважити, що у Європі були зареєстровані 22 випадки захворювання синдромом нарколепсії-катаплексіі у людей, які зазнали вакцинації від "свинячого "грипу. Це маловивчене і дуже рідкісне хронічне неврологічне захворювання, яке вражає приблизно 20-30 людей зі 100 тисяч.

Читайте також:

На Україну насуваються 3 штами грипу

Вакциновані від H1N1 почали хворіти на рідкісний неврологічний синдром

У світі закінчилася пандемія грипу H1N1

Рада Європи назвала свинячий грип аферою століття

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: