До санкцій ЄС проти Білорусі приєдналися ще 9 країн

Серед країн, які підтримали рішення Брюсселю, є кандидати на вступ до Європейського союзу.

 До санкцій проти Білорусі, які ввів Євросоюз, приєдналися деякі країни, які не є членами ЄС. Про це заявив Верховного представника ЄС із закордонних справ.

Брюссель підтримали дев'ять держав, у тому числі кілька країн, які є кандидатами на вступ до Європейського союзу: Хорватія, колишня югославська республіка Македонія, Чорногорія та Ісландія (з країн-кандидатів до санкцій не приєдналася лише Туреччина). До списку також увійшли Албанія, конфедерація Боснія і Герцеговина, Сербія, Норвегія і Ліхтенштейн.

Євросоюз привітав рішення цих країн приєднатися до санкцій.

Як відомо, обмежувальні заходи відносно білоруського керівництва ЄС ввів в кінці січня. Таким чином було вирішено покарати білоруського президента і його оточення за порушення в ході виборів і переслідування опозиції.

Санкції насамперед передбачають заборону на в'їзд до країн ЄС. У "чорні списки" було включено більше 150 чоловік: білоруський президент Олександр Лукашенко, керівники силових структур республіки, судді, співробітники виборчкомів і навіть представники державних ЗМІ.

Пізніше в "чорних списках" були виявлені неточності. Так, з'ясувалося, що в них була включена вже померла людина. Іншого (суддю Центрального району Мінська) до переліку, по всій видимості, включили двічі - під іменами Леонід Ясіновіч і Леонід Ясеновіч.

Євросоюз також заявив про готовність заморожувати закордонні рахунки представників білоруського керівництва. Раніше аналогічні погрози щодо Лукашенко неодноразово озвучували США і ЄС.

Читайте також:

ООН звинуватила Білорусь у постачанні зброї для громадянської війни в Африці

Лукашенко попросив фінансистів забути про "незрозумілий вільний ринок"

Лукашенко заявив, що він "плювати хотів" на реакцію ЄС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: