До школи - 4 дні на тиждень

Школярі молодших класів у Франції з наступного навчального року відвідуватимуть заняття чотири дні в тиждень.

Школярі молодших класів у Франції з наступного навчального року відвідуватимуть заняття чотири дні в тиждень, заявив міністр освіти країни Ксав'є Даркос.

Зараз у Франції найменші школярі не вчаться по середах - натомість вони ходять на двогодинні заняття по суботах. Тепер, згідно реформі початкової освіти, вони звільняються і від суботніх походів до школу.

Міністр пояснив, що "заощаджені дві години в тиждень можуть бути використані по-іншому", зокрема, деякі неуспішні школярі дістануть можливість підтягтися індивідуально в читанні, письмі і усному рахунку.
Протягом робочого тижня педагоги займатимуться додатково з невеликими групами дітей, які стикаються з труднощами в навчанні.

Необхідність впровадження такої системи Даркос проілюстрував на прикладі навчання водінню в автошколі. "Для того, щоб мати право скласти іспити на права водіїв, необхідно пройти 20 обов'язкових годин в автошколі. Проте деяким для того, щоб навчитися водити, потрібно 25, 30 або 35 годин. Але зрештою, уміють водити всі!" - сказав міністр, відзначивши, що відміна занять по суботах була "каменем спотикання реформи початкової освіти".

Нововведення викликало різку критику мерії Парижа, що звинуватила міністерство освіти в тому, що воно ухвалило рішення, не обговоривши його з громадськістю. "Ми весь час все зменшуємо - кількість вчителів, навчальних годин, днів", - сказав помічник мера Парижа Ерік Ферран, відповідальний за шкільну освіту.

За його даними, за останні 40 років кількість навчальних годин в країні була скорочена удвічі. Цього разу влада країни зменшили кількість годин з 936 до 864 на рік. Подібна міра, за задумом уряду, повинна заощадити бюджетні кошти, зокрема, на зарплату вчителям.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: