До шпигунського скандалу США та Росії долучилася Британія

Британська контррозвідка зацікавилася фігуранткою шпигунського скандалу між США та Росією Анною Чепмен. Дівчина, підозрювана у шпигунстві, регулярно бувала в Лондоні.

Анна Чепмен
The Telegraph
Анною Чепмен зацікавилася Мі5
Британська контррозвідка MI5 проводить власне розслідування відносно Анни Чепмен, затриманої в США за звинуваченням у шпигунстві на користь Росії.

Мета розслідування - встановити, чи не займалася Чепмен шпигунством на британській території.

Анна, яка тоді ще носила прізвище Кущенко, прибула до Лондона в 2003 році. Незабаром після приїзду в британську столицю дівчина змінила прізвище на Чепмен. Друзям Анна повідомила, що взяла прізвище чоловіка-британця, однак існують підозри, що в шлюб росіянка не вступала.

У Великобританії Анна прожила до 2006 року. У Лондоні вона працювала в компанії NetJets Europe, що належить Воррену Баффету, а також в одному з підрозділів банку Barclays. У резюме Анни Чепмен стверджувалося, що NetJets Europe вона займалася питаннями оренди та продажу літаків бізнес-класу в Росію. Однак, за даними The Telegraph, вона виконувала в компанії значно менш відповідальну роботу. З 2006 року Анна Чепмен мешкала в США, проте регулярно приїжджала і до Великобританії. Останній раз вона відвідувала Лондон восени 2009 року.

Співробітники контррозвідки мають намір з'ясувати, чим же насправді займалася Анна Чепмен у Великобританії, й оцінити, чи не завдала її діяльність на британській території збитки інтересам країни. Результатами розслідування MI5 має намір поділитися з американськими правоохоронними органами, які розслідують справу "російських шпигунів".

Анна Чепмен - не єдина фігурантка справи шпигунів, що потрапила в поле зору британської контррозвідки. Як стало відомо раніше, ще одна затримана в США - Трейсі Лі Енн Фоулі - використовувала підроблений британський паспорт.

Нагадаємо, що наприкінці червня між Росією та Сполученими Штатами спалахнув черговий шпигунський скандал. Американська влада затримала 10 осіб, які, за повідомленням міністерства юстиції США, були таємними агентами російської розвідки і працювали під неофіційним прикриттям.

Ще один передбачуваний член групи - Крістофер Метсос - був узятий під варту на Кіпрі 29 червня. Метсос був відпущений під заставу, однак 30 червня правоохоронні органи Кіпру оголосили, що він втік.

Зазначимо, що Анна Чепмен стала однією з фігурантів шпигунської справи, які вели блоги та активно спілкувалися в соціальних мережах. ЗМІ розтиражували і фотографії з особистої сторінки 28-річної Анни. Дівчина викликала особливу увагу з боку таблоїдів, багато з яких оцінили її портрети як "сексуальні".

Читайте також:

Відпущений під заставу на Кіпрі "російський шпигун" сховався

ФБР вивчає "Однокласники": "російські шпигуни" засвітилися в Інтернеті

Останнього "російського шпигуна" спіймали на Кіпрі

Путін: шпигунський скандал не вплине на відносини Росії та США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: