Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
До складу шведської академії, яка присуджує Нобеля з літератури, увійшли юрист і письменниця

Уперше за багато років Нобелівську премію з літератури скасували.

Шведська академія, що присуджує Нобелівську премію в галузі літератури, обрала двох нових членів.

Про це інформує Reuters.

Ними стали юрист Ерік Рюнессон і письменниця Джила Моссаєд.

Нагадаємо, що вперше за багато років Нобелівську премію з літератури скасували. Причиною став скандал навколо співробітників академії. У листопаді 2017 року у рамках кампанії #MeToo 18 жінок - члени і співробітниці Шведської академії - звинуватили фотографа і режисера Жана-Клода Арно в сексуальних домаганнях. Вони стверджували, що він схиляв їх до стосунків, використовуючи службовий стан. У Арно та його дружини  Катарини Фронстенсон був культурний центр, який отримував фінансову підтримку від академії.

Фотогалерея Громадянська війна в Конго та масові зґвалтування "ІДІЛ". Через що пройшли лауреати Нобелівської премії миру (10 фото)

ВідеоНобелівську премію миру вручили двом борцям із сексуальним насильством

Одразу двох лауреатів престижної премії оголосили в Осло. Нагороду отримали гінеколог із Конго Деніс Муквеге та іракська правозахисниця Надя Мурад. Лікар уславився тим, що два десятиліття допомагав відновитися тисячам жертв масових зґвалтувань у демократичній республіці Конго. Тоді, як правозахисниця сама стала жертвою насилля - разом з односельчанами потрапила у полон до бойовиків "Ісламської держави".

Нобелівську премію миру вручили двом борцям із сексуальним насильством

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції